Reklama

Ponad 100 tys. złotych dla szkoły w Weryni. Na co?

Opublikowano:
Autor:

Ponad 100 tys. złotych dla szkoły w Weryni. Na co? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych to placówka, w której uczeń zdobywa wiedzę zawodową oraz ogólnokształcącą, a także rozwija swoje pasje. Szkoła organizuje zarówno krajowe, jak i zagraniczne praktyki zawodowe. Od wielu lat pozyskuje unijne środki finansowe na poszerzenie swojej oferty edukacyjnej.

- Uczestnictwo w programach unijnych pomaga zdobyć uczniom doświadczenie zawodowe, poszerzyć kompetencje językowe oraz poznać dziedzictwo kulturowe innych krajów - podkreśla szef placówki. Dyrektor szkoły Zbigniew Bogacz posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu, realizowaniu i rozliczaniu projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+ oraz POWER. Do tej pory wszystkie projekty otrzymywały pozytywną ocenę. 

I tym razem udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości 114 534 euro na kolejny projekt mobilności pt. Europejskie Praktyki Zawodowe w ramach programu Erasmus+.

Placówka kładzie szczególny nacisk na przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy zarówno w Polsce jak i w państwach Unii Europejskiej. - To nas wyróżnia! Jesteśmy profesjonalistami i kształcimy w oparciu o europejskie standardy. Potwierdzeniem tego jest fakt, że znaleźliśmy się na 84. miejscu w konkursie ogłoszonym przez Narodową Agencję Erasmus Plus - podkreślił Bogacz. Łącznie w tym konkursie uczestniczyło 1035 szkół z całej Polski.

W projekcie weźmie udział 48 uczniów w 3-tygodniowej praktyce zawodowej we Włoszech, Niemczech i Irlandii kształcących się w zawodzie: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, monter sieci i instalacji sanitarnych oraz kucharz.

Szkoła jest również w trakcie realizacji innego projektu "Nasza szkoła Twoją szansą na sukces" (39 uczniów również od nowego roku szkolnego będzie odbywać praktyki zawodowe w Hiszpanii, w Walencji). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE