Reklama

Pomoc dla osób dotkniętych przemocą

Opublikowano: wt, 30 cze 2020 11:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeśli jesteś jedną z osób dotkniętych przemocą domową, bądź ktoś z twojego otoczenia doświadcza takich sytuacji, Komenda Policji w Kolbuszowej na swojej stronie internetowej zamieściła "Osobisty plan awaryjny". Ma on pomagać w rozwiązaniu takich sytuacji w czasie epidemii koronawirusa.

Jeśli wiesz, że możesz doświadczyć przemocy domowej i sądzisz, że w czasie epidemii możesz nie uzyskać odpowiedniej pomocy – przygotuj osobisty plan awaryjny. Twoje bezpieczeństwo jest podstawą. Nigdy nie jesteś winna/y przemocy i jesteś w stanie uzyskać pomoc. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dzwoń na numer alarmowy 112.

- Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i doświadczasz przemocy domowej, skorzystaj z instrukcji przygotowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich, która mówi jak chronić się przed przemocą domową i gdzie szukać pomocy. Stwórz swój „Osobisty plan awaryjny”, dzięki któremu, w czasie trwającej epidemii będziesz od razu wiedzieć jak zareagować i dokąd pójść - czytamy na stronie internetowej KPP Kolbuszowa.

W dokumencie do pobrania znajdziemy wszystkie potrzebne numery w razie trudnej sytuacji, jak również m.in. opis, jakie działania należy wykonać.

Więcej przeczytasz TUTAJ

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.