Reklama

Pomaszerowali z kijkami w Weryni. Zobacz relację z zawodów Nordic Walking [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nikt nie zrobi dla Ciebie tyle, ile możesz zrobić Ty sam! - Ta idea przyświecała grupie pasjonatów Nordic Walking z Podkarpacia, która postanowiła powołać do życia cykl zawodów: Podkarpacki Puchar Nordic Walking.

I edycja tego Pucharu odbyła się w 2020 roku i mimo iż w całości przebiegała wirtualnie, to cieszyła się dużym zainteresowaniem “chodziarzy”. Jest to impreza etapowa. W tym roku składa się z 6 etapów. Są to kolejno:  15 maja- Kolbuszowa, 5 czerwca- Nowa Dęba, 3 lipca- Horyniec Zdrój, 21 sierpnia- Blizna, 4 września- Jarosław, 2 października- Handzlówka.

Tegoroczna edycja Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking swoją inaugurację miała 15 maja na stadionie sportowym w Weryni, gdzie odbyły się zawody pod hasłem  „Majówka z Nordic Walking”. Organizatorem tego etapu był Kolbuszowski Klub Nordic Walking. Trasa zawodów wiodła ścieżkami lasu Nadleśnictwa Kolbuszowa, tworząc wokół stadionu pętlę o długości 2,5 km. Zawodnicy biorący udział w rywalizacji musieli pokonać dystans 5 km- zatem  przemierzyli dwie pętle. Ci, którzy nie chcieli się ścigać, mogli wziąć udział w rajdzie, pokonując połowę całego dystansu.


W dniu zawodów stawili się na starcie zawodnicy z Horyńca, Jarosławia Handzlówki, Przeworska, Lubaczowa, Rzeszowa, Tarnobrzega, Rzeszowa, Rymanowa  i wielu innych miejscowości. Przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy potwierdzali swój udział, otrzymywali numery i pakiety startowe w biurze zawodów. Wielu zawodników z odległych stron (z Warszawy, Gdańska, Annopola, a nawet Paryża) startowało wirtualnie.

 

 

W realnych zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy Podkarpacia–Marek Sokołowski, Erwina Wilusz, Jacek Wiśniewski, a także takie sławy w tej dyscyplinie, jak Sylwia Pasińska-Skowron- mistrzyni Europy, Dorota Rejman- Mistrzyni Europy w maratonie, Tomasz Wojtowicz- Mistrz Europy, Karol Olszański- Zdobywca Pucharu, Piotr Stępak- Wicemistrz Europy, Radek Niepokój- Sztafetowy Mistrz Europy.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy