Reklama

Polski Ład. Starostwo w Kolbuszowej chce 30 milionów. Poznaj szeroki plan inwestycyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Polski Ład. Starostwo w Kolbuszowej chce 30 milionów. Poznaj szeroki plan inwestycyjny - Zdjęcie główne

Starostwo stara się o 30 milionów złotych. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego w ramach Polskiego Ładu stara się o dotację w łącznej wysokości ponad 30 milionów złotych. Fundusze mają zostać przeznaczone na modernizację budynków oraz dróg powiatowych, a także odnawialne źródła energii w placówkach służby zdrowia na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Jak czytamy na stronie internetowej kolbuszowskiego starostwa, w drugiej, pilotażowej edycji Programu Inwestycji Strategicznych (Polski Ład) uruchomiono dwa równoległe nabory wniosków.

- W naborze zwykłym - tak jak w pierwszej edycji - wnioski mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego. Dodatkowo, gminy, powiaty, związki międzygminne i powiatowo-gminne, które Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zakwalifikował, jako samorządy popegeerowskie, mogły złożyć wnioski także w równoległym naborze przeznaczonym tylko dla nich. Z obu rozwiązań skorzystał powiat kolbuszowski, który łącznie złożył pięć wniosków do tegorocznej edycji Programu Inwestycji Strategicznych

- wyjaśnia starostwo.

Wnioski złożone przez starostwo w Kolbuszowej w ramach Polskiego Ładu:

1. Budowa i modernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie powiatu kolbuszowskiego, czyli:

 • budowa siedziby Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej wraz z zeroemisyjnym źródłem ogrzewania oraz instalacją fotowoltaiczną
 • modernizacja budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej: remont pomieszczeń polegający na zerwaniu starych wykładzin, frezowaniu posadzek z położeniem wylewki samopoziomującej oraz nowych płytek, szpachlowanie i malowanie ścian, wymiana inst. elektrycznej, wymiana stolarki drzwiowej. Całość dopełni budowa instalacji fotowoltaicznej na budynku PUP
 • modernizacja budynku starostwa powiatowego oraz montaż instalacji fotowoltaicznej powyżej 50kW
Szacowana wartość inwestycji 5 mln 263 tys. zł 
Wkład własny: 263 150 zł
Dotacja:  4 999 850 zł

2. Rozbudowa (modernizacja) wybranych dróg powiatowych na terenie powiatu kolbuszowskiego wraz z infrastrukturą drogową. Będą to:

 • droga relacji Blizna – Leszcze – Przedbórz – Poręby Kupieńskie
 • droga relacji Trześń – Domatków – Bukowiec – Kupno i
 • oba zadania obejmują rozbudowę (modernizację) dróg, w tym budowę chodników dla pieszych oraz ścieżek rowerowych na wybranych odcinkach
Szacowana wartość inwestycji: 11 578.947,37 zł
Wkład własny: 578 947,37 zł
Dotacja: 11 mln zł 

3. Zeroemisyjne źródło ogrzewania oraz odnawialne źródła energii w placówkach służby zdrowia na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Zadanie obejmuje modernizację źródeł ogrzewania w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej na obiektach służby zdrowia należących do Powiatu Kolbuszowskiego, tj. na:

 • Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Woli Raniżowskiej,
 • Przychodni Rejonowej nr 1 w Kolbuszowej (ul. Obrońców Pokoju),
 • Przychodni Rejonowej nr 2 w Kolbuszowej (ul. Tyszkiewiczów),
 • Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym (ZOL) w Kolbuszowej (ul. Obrońców Pokoju),
 • Oddziale Nefrologii i Dializoterapii w Kolbuszowej  (ul. Kolejowa),
 • SP ZOZ - budynek główny szpitala przy ul. Grunwaldzkiej.
Szacowana wartość inwestycji: 9 mln zł
Wkład własny:  450 tys. zł
Dotacja: 8 mln 550 tys. zł

4. Modernizacja infrastruktury drogowej powiatu kolbuszowskiego poprzez rozbudowę i przebudowę wybranych dróg powiatowych

Zadanie dotyczy inwestycji w zakresie modernizacji i przebudowy infrastruktury drogowej poprzez budowę chodnika przy drodze powiatowej  Nr 1162 R Mielec – Rzochów – Przyłęk - Ostrowy Tuszowskie - Podtrąba oraz przebudowę skrzyżowania na drodze powiatowej Nr 1176R Tuszyma – Niwiska – Kolbuszowa.

Całkowita szacowana wartość 1 734.694 zł
Wkład własny: 34 694 zł
Dotacja 1,7 mln zł

5. Rozbudowa (modernizacja) i przebudowa wybranych  dróg powiatowych na terenie powiatu kolbuszowskiego wraz z infrastrukturą drogową

Zakres rzeczowy obejmuje roboty inwestycyjne w zakresie poprawy infrastruktury drogowej poprzez rozbudowę drogi powiatowej Nr 1217 R Kłapówka – Pogwizdów oraz przebudowę przepustu i budowę chodnika przy drodze powiatowej Nr 1216 R Kolbuszowa Górna – Kłapówka.

Szacowana całkowita wartość: 3 877 552 zł
Wkład własny: 77 552 zł
Dotacja: 3,8 mln zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy