Reklama

Policyjne działania "Boże Narodzenie 2019" już od jutra na naszych drogach

Opublikowano:
Autor:

Policyjne działania "Boże Narodzenie 2019" już od jutra na naszych drogach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podkarpaccy policjanci rozpoczną jutro działania "Boże Narodzenie 2019". Czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego województwa. Tegoroczne działania trwać będą od wtorku 24 grudnia do niedzieli 29 grudnia.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole musimy pokonać wiele kilometrów. Na drogach naszego województwa możemy spodziewać się wzmożonego ruchu, dlatego policjanci, jak co roku, czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania "Boże Narodzenie 2019" potrwają do 29 grudnia.
 
Jak informuje Podkarpacka Policja, cel policyjnych działań od lat jest niezmienny, czyli ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

W czasie działań na drogach Podkarpacia pracować będą również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców.

- Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą - zaznaczają funkcjonariusze.

W dniach:

  • 24 grudnia 2019 roku od godz. 18.00 do godz. 22.00
  • 25 grudnia 2019 roku od godziny 8.00 do godziny 22.00
  • 26 grudnia 2019 roku od godziny 8.00 do godziny 22.00

obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE