Reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej rozpoczęli działania „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

Opublikowano: śr, 4 paź 2017 12:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci prowadzą wzmożone działania skierowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę w szkołach. Policyjne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęły się już 1 września br.

W ramach prowadzonych działań kolbuszowscy policjanci będą szczególną uwagę zwracać na bezpieczeństwo dzieci w obrębie szkół i przedszkoli. Pojawią się tam dodatkowe patrole policyjne, które czuwać będą nad bezpiecznym dojściem do tych placówek. Policjanci będą zwracać uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących - przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie i omijanie, nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych, a także sposób przewożenia dzieci w pojazdach i trzeźwość kierowców.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego będą również kontrolować pojazdy, którymi dowożone są dzieci do szkół, a także ważność posiadanych uprawnień w zakresie kierowania ruchem drogowym m.in. strażników drogowych i kierowców autobusów.

Dodatkowo policjanci, jak co roku w okresie września, będą odwiedzać szkoły i spotykać się z uczniami przekazując informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególnym nadzorem objęci będą pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy zmierzą się ze szkolną rzeczywistością.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.