Reklama

Policjanci na rowerach z okazji Dnia Roweru apelują

Opublikowano: śr, 3 cze 2020 16:27
Autor:

Policjanci na rowerach z okazji Dnia Roweru apelują - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako niezawodnego i ekologicznego środka transportu. Wspólne wycieczki rowerowe z rodziną czy ze znajomymi, to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Aby korzystanie z jednośladów było przyjemnością, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i odpowiednim wyposażeniu.

Szczególnie wiosną i latem rower jest bardzo popularnym środkiem transportu. Korzystają z niego nie tylko osoby, które dbają o zdrowie, ale również ci, którzy szybko i ekonomicznie chcą dotrzeć do pracy.

Należy jednak pamiętać, że pomimo tych wszystkich zalet, użytkownicy jednośladów są najbardziej narażeni na skutki zdarzeń drogowych. Wypadki z udziałem rowerzystów często są bardzo poważne w skutkach. W konfrontacji z samochodem na drodze, rzadko kiedy rowerzysta ma szanse na wyjście z tego bez szwanku. Kierujący jednośladami chcąc czuć się bezpiecznie, muszą pamiętać, że wiele zależy od nich samych. Aby bezpieczeństwo użytkowników jednośladów było zachowane, należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów - podkreśla policja.

Rowerzysta powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo poprzez używanie za każdym razem kasku. Nie są one co prawda obowiązkowe, jednak dobrze, aby ludzie zdali sobie sprawę, że nawet pozornie niegroźna wywrotka na rowerze, w razie braku kasku, może spowodować spory uszczerbek na zdrowiu.

Rower każdorazowo powinien być przygotowany do jazdy, posiadać odpowiednie wyposażenie i  być sprawny techniczne. Każdy, kto porusza się rowerem po drogach, powinien wiedzieć, że rower, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem.

Nad bezpieczeństwem kierujących jednośladami na terenie Rzeszowa i Stalowej Woli czuwać będą policyjne patrole rowerowe. Policjanci na rowerach będą kierowani przede wszystkim tam gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Policjanci patrolować będą także ścieżki rowerowe. Główne zadania funkcjonariuszy to reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych, w szczególności kierujących jednośladami, pieszych i rolkarzy - informuje Podkarapcka Policja.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu.  Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE