Reklama

Podwórko Nivea w budowie. Cieszy oko mieszkańców [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Mazurach powstaje Podwórko Talentów NIVEA. Urządzeń przybywa z każdym dniem, ciesząc oko mieszkańców wsi.

Piaskownica naukowa, rower, trampoliny czy tuby do prowadzenia rozmów – to tylko niektóre z urządzeń, jakie są montowane na nowym placu zabaw w Mazurach. Jego budowa rozpoczęła się w drugiej połowie września i jest już na ukończeniu. Prowadzonym pracom z ciekawością i radością przyglądają się mieszkańcy Mazurów.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tego typu miejsce powstaje w naszej miejscowości

– mówi koordynatorka akcji Maria Zawada.
 
Mazurzanie mają powody do dumy i zadowolenia, bo tak naprawdę dzięki swojej determinacji i przy pomocy licznego grona znajomych i sympatyków, „wyklikali” sobie Podwórko Talentów NIVEA. Najpierw jednak przystąpili do ogólnopolskiego konkursu.

- Instytucją, która ich reprezentowała była Szkoła Podstawowa w Mazurach. Zadaniem mieszkańców było codzienne oddawanie głosu, za pomocą portalu internetowego. Potrzebna była pełna mobilizacja, ponieważ o Podwórko Talentów walczyło aż 161 instytucji z całej Polski (w grupie miejscowości do 20 000 mieszkańców).

- czytamy na stronie starostwa powiatowego.
 
W głosowanie zaangażowała się cała wieś, mieszkańcy sąsiednich gmin i nie tylko.

– Każdy, kto tylko mógł, głosował i zachęcał do głosowania swoich znajomych i rodzinę. Głosowanie było ogromnym przedsięwzięciem. W trakcie jego trwania, na bieżąco, staraliśmy się mobilizować i dyscyplinować mieszkańców do głosowania, co zostało przypieczętowane pięknym wynikiem w rankingu

– dodaje Maria Zawada.

Ostatecznie udało się zdobyć 27 868 głosów, co pozwoliło na realizację zadania.
 
Podwórko Talentów powstaje przy Szkole Podstawowej im. Gen. B. Kwiatkowskiego. Koszt tego zadania ma zamknąć się w kwocie wynoszącej ok. 250 tys. zł.

Już w najbliższym numerze Korso Kolbuszowskie (środa, 30 września) więcej informacji na temat powstającego Podwórka Talentów Nivea.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE