Reklama

Podsumowanie WOŚP. Jaką kwotą zakończyła się licytacja przejażdżki z kolbuszowskim Mikołajem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Podsumowanie WOŚP. Jaką kwotą zakończyła się licytacja przejażdżki z kolbuszowskim Mikołajem?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 33 tys. zł zebrał w tym roku kolbuszowski sztab WOŚP. Pieniądze wrzucano do puszek wolontariuszy, jak również wspierano akcję poprzez licytacje czy zakładanie e-skarbonek.

Pomimo obostrzeń epidemicznych udało się sztabowi WOŚP wraz z partnerami, tj. Fundacją Wspierania i Organizacji Czasu Wolnego "Chlebek" oraz Kolbuszowskim Klubem Nordic Walking, zorganizować kilka inicjatyw. 

 


W przedszkolu i sklepach

Dziewięć puszek stacjonarnych ulokowano w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Kolbuszowej, Niepublicznych Przedszkolach i Żłobkach "Słoneczny Zakątek" w Kolbuszowej przy ul. Handlowej i ul. Jana Pawła II, w Majdanie Królewskim, w Głogowie Młp. oraz w Łańcucie. Trzy puszki stanęły w sklepach AGAVI, AGAVI 2 oraz KRIS w Cmolasie.

-  Do puszek zebraliśmy 4565,25 zł. Serdecznie dziękujemy kierownikom żłobków, sklepów, a przede wszystkim darczyńcom - mówi Tomasz Chlebek z fundacji "Chlebek". 

 

Internetowe licytacje

Na internetowej aukcji gadżetów WOŚP można było wylicytować m.in. przejażdżkę z kolbuszowskim Mikołajem. Ostatecznie aukcja zamknęła się w kwocie 970,50 zł. 

 

- Z kolei "Spacer po Kolbuszowej w atmosferze WOŚP- owej", w ogromnej mierze przygotowany przez Karola Wesołowskiego i Anię Idzior, zachęcił mieszkańców Kolbuszowej do aktywności na świeżym powietrzu. Osoby, które najlepiej rozwiązały quiz o WOŚP, otrzymają nagrody od jednego z naszych sponsorów – Fletcher House z Rzeszowa - dodaje Tomasz Chlebek. 

 

Pierwszy taki bieg

Ważnym wydarzeniem tegorocznego finału był I Kolbuszowski Bieg "Policz się z cukrzycą" (w Polsce jest to już XV edycja tego biegu). Został on zorganizowany przez Kolbuszowski Klubu Nordic Walking, Fundację Wspierania i Organizacji Czasu Wolnego "Chlebek" oraz Nadleśnictwo Kolbuszowa na ścieżce Białkówka. - W biegu wzięło udział 75 osób. Część przebiegła cały dystans w dobrym tempie, część  uczestników poszła z kijami, a część na spacer - mówi Tomasz Chlebek. 

 

Podczas biegu do puszek wolontariuszy trafiło ponad 2 tys. zł. Uczestnicy biegu otrzymali  upominki z gminy Kolbuszowa oraz od Bartmax z Rzeszowa, a także czapki Fundacji "Chlebek".  - Pan Janusz Karkut wsparł nas smacznymi wyrobami, a Karol Wesołowski poczęstował pyszną gorącą herbatą. Z pewnością postaramy się, by ta impreza wpisała się do harmonogramu działań na naszym terenie - dodaje przedstawiciel fundacji. 

 

Wolontariusze w terenie 

Najważniejszą akcją 29. finału była kwesta. 30 wolontariuszy (w tym 28 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej) kwestowało w Kolbuszowej, Kolbuszowej Górnej, Kolbuszowej Dolnej, Weryni, Cmolasie, Trzęsówce, Majdanie Królewskim, Lipnicy, Mechowcu i Dzikowcu.  

 

- Wolontariusze, dzięki życzliwości i hojności mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, zebrali ok. 26 tys zł. Uruchomiliśmy również e-skarbonkę, do której zebraliśmy 910 zł. Ponadto e - skarbonkę założył kolejny z naszych partnerów MOBI Taxi Kolbuszowa (pan Daniel Nowak) i zebrał - 1040 zł - wylicza Wanda Jasińska, szefowa kolbuszowskiego sztabu WOŚP i dodaje: 

 

- Podsumowując, w trakcie tego wyjątkowego finału WOŚP, uzbieraliśmy ponad 33 tys. zł. Wszystkim wspierającym, kwestującym, liczącym pieniądze w sztabie, sponsorom, patronom kolbuszowskiego finału oraz mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Za drugie zdrowe śniadanie, ufundowane dla wolontariuszy, dziękujemy Dawtonowi. Do zobaczenia na kolejnym wspólnym orkiestrowym graniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy