Reklama

Podsumowanie półrocza. Ile pieniędzy wpłynęło do budżetu z parkometrów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Podsumowanie półrocza. Ile pieniędzy wpłynęło do budżetu z parkometrów?  - Zdjęcie główne

foto UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowy parkomat stanął na płycie kolbuszowskiego rynku. Ma on ułatwić życie kierowcom, którzy płacą za parkowanie w centrum miasta. Ile pieniędzy wydali oni na ten cel w ciągu ostatnich sześciu miesięcy?

Nowy parkomat jest jednym z czterech, które zlokalizowane są na Placu Wolności w Kolbuszowej. O montaż urządzenia w tej części rynku apelowała Joanna Procak podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

- Może byśmy zamienili infomat na parkomat, żeby były dwa dostępne, bo ludzie, którzy mają biec pod piekarnię, żeby wziąć bilecik i wrócić do Delikatesów Centrum, nie są z tego zadowoleni

- proponowała mieszkanka Kolbuszowej.

Jaki koszt?

Urządzenie zamontowano w czwartek (22 lipca). Jego dostawa, oprogramowanie i montaż kosztował gminę Kolbuszowa 23 985 zł. W parkomatach można kupować jednorazowe bilety parkingowe. Opłaty za parkowanie pobierane są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17. Koszt to: 30 minut bezpłatnie, po pobraniu biletu, raz dziennie; pierwsza godzina - 1 zł, a każda kolejna również 1 zł.

270 opłat 

W pierwszym półroczu tego roku (od 1 stycznia do 30 czerwca) do wszystkich parkomatów wpłacono łącznie 24 687,30 zł. W większości była to gotówka - 22 067,80 zł. Kierowcom zdarzało się także płacić kartą - 2619,50 zł. Kolejne 840 zł to kwota, jaka trafiła do gminnej kasy z tytułu opłaty abonamentowej. 

Wciąż się jednak zdarza, że kierowcy nie pobierają bileciku z parkomatu. Wówczas muszą się liczyć z tym, że kara finansową, czyli opłatą dodatkową w wysokości 50 zł. W ciągu pół roku takich wezwań do zapłaty wystawiono 527. W tym samym czasie 270 kierowców uiściło tę kwotę (łącznie 13,5 tys. zł + 301,60 zł koszty upomnień). W 130 przypadkach ją anulowano, uwzględniając reklamację. 

- 47 egzekucji czeka na wszczęcie, a 80 jest w toku

- informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy