Reklama

Podkarpacie. Złapany przez drogówkę z 2 promilami i zakazem jazdy

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To była rutynowa kontrola przeworskiej drogówki. Od zatrzymanego kierowcy policjanci wyczuli alkohol. Nie pomylili się.

We wtorek (23 lipca) w Przeworsku policjanci kontrolowali ruch na ul. Ignacego Krasickiego. Zatrzymali 40-latka jadącego samochodem marki Audi. Od mieszkańca powiatu przeworskiego mundurowi wyczuli woń alkoholu.

Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Dodatkowo w systemach policyjnych pojawiła się informacja, że 40-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

- Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego

- przestrzegają funkcjonariusze. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE