Reklama

Podkarpacie: Wielki Tydzień w czasie trzeciej fali pandemii koronawirusa. Poznaj pierwsze wytyczne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Podkarpacie: Wielki Tydzień w czasie trzeciej fali pandemii koronawirusa. Poznaj pierwsze wytyczne - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już za kilka dni mamy Święta Wielkanocne. Kościół przygotowuje się do Wielkiego Tygodnia, a biskupi już otrzymali wytyczne dotyczące uroczystości w świątyniach. Jak w tym roku będzie wyglądało święcenie pokarmów, albo niedzielna msza rezurekcyjna? Sprawdzamy jak mogą wyglądać kościelne uroczystości w najbliższych dniach.

Kościół przygotowuje się do Wielkiego Tygodnia, a biskupi już otrzymali wytyczne przygotowane przez Komisję do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski. Duchowni mają zwracać uwagę na zasady sanitarne: liczba wiernych w świątyni, dezynfekcja dłoni. W trakcie Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek należy zrezygnować z tradycyjnego obmycia nóg, a w Wielki Piątek z powszechnego całowania krzyża przez wiernych i duchownych - zrobi to tylko kapłana odprawiającego liturgię.

Konferencja Episkopatu Polski zachęca, aby procesje w Niedzielę Palmową, droga krzyżowa w Wielki Piątek (...) CZYTAJ DALEJ>> (opuszczasz korsokolbuszowskie.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy