Reklama

Podkarpacie: Unijne pieniądze "zamrożone" przez uchwały anty-LGBT! Jakie będą straty dla samorządów?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Podkarpacie: Unijne pieniądze "zamrożone" przez uchwały anty-LGBT! Jakie będą straty dla samorządów? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To o czym mówiło się i pisało przez kilkanaście ostatnich tygodni stało się faktem. Stanowiska anty-LGBT "zamrażają" wypłatę pieniędzy dla samorządów, które przyjęły takie uchwały. Wśród nich jest Podkarpacie.

Komisja Europejska wysłała do samorządów listy, w których zaznacza, że negocjacje w sprawie wypłaty unijnych środków zostają wstrzymane, dopóki nie zostaną uchylone uchwały, które - zdaniem unijnych urzędników - stoją w sprzeczności z "zasadą niedyskryminacji". Chodzi o słynne już uchwały anty-LGBT.

CZYTAJ TAKŻE:

- Działania waszych władz regionalnych, które przyjęły deklaracje, uchwały czy rezolucje nazywające społeczność LGBTIQ "ideologią" i uznały swoje terytoria za nieprzyjazne dla osób LGBTIQ, kwestionują ich zdolność do zapewnienia zgodności z zasadą niedyskryminacji. A ta jest warunkiem wdrożenia europejskich funduszy wspierających rozwój gospodarczy.

- czytamy we fragmencie z listu Komisji, który upublicznili aktywiści z internetowego Atlasu Nienawiści.

Pismo w tej sprawie otrzymali samorządowcy z urzędów marszałkowskich: małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i podkarpackiego. O jakich kwotach mowa? Według informacji (...) CZYTAJ DALEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy