Reklama

Reklama

PODKARPACIE: Uchwała "anty-LGBT" zostanie uchylona. Dotarliśmy do projektu nowego dokumentu

Opublikowano: sob, 25 wrz 2021 12:32
Autor: | Zdjęcie: Marsz Równości w Rzeszowie/Facebook

PODKARPACIE: Uchwała "anty-LGBT" zostanie uchylona. Dotarliśmy do projektu nowego dokumentu - Zdjęcie główne

Marsz Równości w Rzeszowie (2018r.) | foto Marsz Równości w Rzeszowie/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już w najbliższy poniedziałek, 27 września, podkarpaccy radni sejmiku wojewódzkiego zajmą się specjalnym dokumentem, który uchyli uchwałę "anty-LGBT". Ale to nie wszystko. Dotarliśmy do projektu stanowiska, które ma być "zwrotem o 180 stopni" w kontekście tolerancji i obrony praw człowieka na Podkarpaciu. Co mówi dokument?

"Prawo i Sprawiedliwość kapituluje pod presją utraty unijnych funduszy" - mówi nam jeden z członków tego klubu w sejmiku województwa. Pomimo że uchwały uchylić nie chce, zagłosuje jednak za przygotowanym dokumentem"Przyszło polecenie z góry" - dodaje nasz rozmówca, pragnący zachować anonimowość. Dotarliśmy do projektu dokumentu, którym radni sejmiku zajmą się w najbliższy poniedziałek, 27 września.

CZYTAJ TAKŻE:
WICEMINISTER Z PIS SUGERUJE UCHYLENIE UCHWAŁ "ANTY-LGBT"

Zwrot o 180 stopni

W środę 22 września radni Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa podkarpackiego zaapelowali do władz województwa o uchylenie uchwały dotyczącej "promocji i afirmacji ideologii tzw. ruchów LGBT". 

Kilka dni temu samorządy, które podjęły tzw. "uchwały anty-LGBT" otrzymały list od Waldemara Budy, wiceministra funduszy i polityki regionalnej, w której zalecił on, aby "przyjrzeć" się przyjętym dokumentom i ewentualnie wykluczyć te zapisy, które mogą być przeszkodą dla Komisji Europejskiej, w wypłacie środków unijnych. WIĘCEJ O TYM PISALIŚMY TUTAJ.

I tak, po stanowisku "anty-LGBT", wkrótce na Podkarpaciu, nie będzie śladu. Będzie za to nadwyraz szczególna(...)


CZYTAJ DALEJ>>>CO MÓWI PROJEKT NOWEGO STANOWISKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO?<<<

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 21 dni temu | ocena +4 / -0

  kołowrót

  pieniądze zamiast na tworzenie firm i zakładów, poszły na rozrost i u trzymanie biurokracji, a ta nic nie tworzy żadnego produktu, a jeszcze ludzi z inicjatywą blokują te kliki i układy, czas to zablokować, to jest dopiero plaga

 • 21 dni temu | ocena +3 / -0

  z grajdołka

  w rzeszowie naprodukowało się papierkowych doktorków, same biura i urzędy, a robić nie ma komu, to skąd bedzie kasa, jak unia wstrzyma kase , to leżymy

 • 21 dni temu | ocena +1 / -2

  Dream

  Szlachcie z szabelką podkulili ogony jak kasę zabrali haha! I skończyło cwaniakowanie! I po co było się wyglupiać ogłaszając jakieś idiotyczne strefy?

 • 22 dni temu | ocena +3 / -1

  Iskariota

  Judaszowe srebrniki robtą swoje ...

 • 22 dni temu | ocena +5 / -1

  sensor

  gdzie zasady, gdzie wartości, gdzie honor, gdzie godność, gdzie poziom

 • 22 dni temu | ocena +3 / -1

  tomek

  hahaha i to są ludzie odpowiedzialni? pośmiewisko świata ???????oddajcie mandaty i do roboty uczciwej się zabrać !!!!!!!!!a co na to popierający was kler ???????????