Reklama

PODKARPACIE: Uchwała "anty-LGBT" zostanie uchylona. Dotarliśmy do projektu nowego dokumentu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marsz Równości w Rzeszowie/Facebook

PODKARPACIE: Uchwała "anty-LGBT" zostanie uchylona. Dotarliśmy do projektu nowego dokumentu - Zdjęcie główne

Marsz Równości w Rzeszowie (2018r.) | foto Marsz Równości w Rzeszowie/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już w najbliższy poniedziałek, 27 września, podkarpaccy radni sejmiku wojewódzkiego zajmą się specjalnym dokumentem, który uchyli uchwałę "anty-LGBT". Ale to nie wszystko. Dotarliśmy do projektu stanowiska, które ma być "zwrotem o 180 stopni" w kontekście tolerancji i obrony praw człowieka na Podkarpaciu. Co mówi dokument?

"Prawo i Sprawiedliwość kapituluje pod presją utraty unijnych funduszy" - mówi nam jeden z członków tego klubu w sejmiku województwa. Pomimo że uchwały uchylić nie chce, zagłosuje jednak za przygotowanym dokumentem"Przyszło polecenie z góry" - dodaje nasz rozmówca, pragnący zachować anonimowość. Dotarliśmy do projektu dokumentu, którym radni sejmiku zajmą się w najbliższy poniedziałek, 27 września.

Zwrot o 180 stopni

W środę 22 września radni Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa podkarpackiego zaapelowali do władz województwa o uchylenie uchwały dotyczącej "promocji i afirmacji ideologii tzw. ruchów LGBT". 
Kilka dni temu samorządy, które podjęły tzw. "uchwały anty-LGBT" otrzymały list od Waldemara Budy, wiceministra funduszy i polityki regionalnej, w której zalecił on, aby "przyjrzeć" się przyjętym dokumentom i ewentualnie wykluczyć te zapisy, które mogą być przeszkodą dla Komisji Europejskiej, w wypłacie środków unijnych. WIĘCEJ O TYM PISALIŚMY TUTAJ.

I tak, po stanowisku "anty-LGBT", wkrótce na Podkarpaciu, nie będzie śladu. Będzie za to nadwyraz szczególna(...)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy