Reklama

Podkarpacie. Nie żyje pierwszy proboszcz katedry rzeszowskiej

Opublikowano: pon, 2 lis 2020 08:03
Autor:

Podkarpacie. Nie żyje pierwszy proboszcz katedry rzeszowskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ksiądz Stanisław Mac urodził się 27 kwietnia 1936 r. w Cieszacinie koło Jarosławia. Jego droga na ścieżce kapłaństwa rozpoczęła się tuż po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu, kiedy to wstąpił do Seminarium Duchownego w Przemyślu, gdzie 12 czerwca 1960 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Franciszka Bardy.

Przed przyjazdem na Słocine pracował jako wikariusz w Zręcinie, Brzyskach, Starym Żmigrodzie, Krośnie i Kosinie. W 1972 r., już jako wikariusz parafii w Słocinie, rozpoczął duszpasterstwo na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie.

W 1976 r. został pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzeszowie i rozpoczął budowę nowego kościoła, który w 1991 r. konsekrował Jan Paweł II, i który od 1992 r. jest katedrą diecezji rzeszowskiej. (...)

  CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.