Reklama

PODKARPACIE. Mniej przychodni i lekarzy w województwie

Opublikowano:
Autor:

PODKARPACIE. Mniej przychodni i lekarzy w województwie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na Podkarpaciu zmalała liczba placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej obejmującej przychodnie i praktyki lekarskie. Zmniejszyła się także liczba porad lekarskich, a wzrosła stomatologicznych.

Jak informuje Urząd Statystyczny w Rzeszowie, na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 1721 placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym 1229 przychodni i 492 praktyki lekarskie. Więcej placówek było w miastach (1083) niż na wsi (638). 

W ramach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w 2018 roku w województwie podkarpackim udzielono 16,4 mln porad, w tym 1,9 mln porad stomatologicznych. Z porad ogółem, trzy czwarte zanotowano w miastach, a jedną czwartą na wsi. 

W przeliczeniu na 1 mieszkańca Podkarpacia udzielono 7,7 porad ogółem. Pod tym względem Podkarpacie zajmowało wraz z województwem warmińsko-mazurskim 14. miejsce. Najwięcej porad udzielono w województwie mazowieckim – 9,2 na jednego mieszkańca, a najmniej w województwie lubuskim i opolskim po 7,5 porad na jednego mieszkańca. 

W 2018 roku w porównaniu z 2017 rokiem liczba placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej zmniejszyła się o 18 jednostek. Zmalała także liczba porad lekarskich (o 151,7 tys.), a wzrosła porad stomatologicznych (o 63,0 tys.).

Łącznie z poradami finansowanymi przez pacjentów oraz z poradami udzielonymi w izbach przyjęć szpitali ogólnych.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE