Reklama

Podkarpacie: Mniej mieszkańców w regionie! Jakie są prognozy dla powiatu kolbuszowskiego?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMiG Kolbuszowa

Podkarpacie: Mniej mieszkańców w regionie! Jakie są prognozy dla powiatu kolbuszowskiego? - Zdjęcie główne

Kolbuszowa | foto UMiG Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprezentował pierwsze dane dotyczące liczby ludności na Podkarpaciu w 2020 roku. Nie są one optymistyczne, a pandemia koronawirusa sprawiła, że jest nas coraz mniej. Zmarło aż 4 tysiące więcej osób niż w 2019 roku. Jakie są prognozy demograficzne dla powiatu kolbuszowskiego?

Dane przedstawione przez rzeszowski Urząd Statystyczny pokazują jakie śmiertelne żniwo zbiera pandemia COVID-19Liczba ludności na Podkarpaciu spadła.

CZYTAJ TAKŻE:

Na koniec grudnia 2020 roku liczba mieszkańców województwa podkarpackiego wynosiła 2,121 mln osób. Zawarto 7,9 tysięcy małżeństw. Urodzeń żywych było 19,6 tys., a zgonów 24,1 tys. Przyrost naturalny był ujemny i wyniósł minus 2,1 na 1 tys. mieszkańców. Liczba ludności w 2020 roku na Podkarpaciu zmniejszyła o 5,9 tys. osób, w porównaniu z 2019 rokiem. Zawarto o 2,2 tys. mniej małżeństw, a liczba urodzeń spadła o 1,0 tys. Znacznie natomiast wzrosła liczba zgonów, których w 2020 roku było (...) CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy