Reklama

PODKARPACIE: Radni PiS uchylili uchwałę "anty-LGBT". Tomasz Buczek komentuje sprawę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay/facebook

PODKARPACIE: Radni PiS uchylili uchwałę "anty-LGBT". Tomasz Buczek komentuje sprawę - Zdjęcie główne

foto pixabay/facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Echa poniedziałkowej decyzji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Okazuje się, że to tylko radni Prawa i Sprawiedliwości uchylili podkarpacką uchwałę "anty-LGBT". To wywołało konsternację w pozostałej części prawicy. Górę wzięła opozycja, która albo była przeciw, albo nie głosowała w ogóle. W tle są osoby związane z Kolbuszową.

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni 18 głosami za, przy 6 głosach sprzeciwu, przyjęli stanowisko pod nazwą "Podkarpacie jako region tolerancyjny", uchylając jednocześnie uchwałę "anty-LGBT" z maja 2019 roku. Zanim sprawdzimy, dlaczego opozycja sejmikowa była przeciwko takiemu stanowisku lub nie wzięła udziału w głosowaniu, przyglądnijmy się działaniom "twardej", podkarpackiej prawicy. 

Tomasz Buczek, lokalny działacz z Kolbuszowej Górnej, napisał na swoim facebookowym profilu, że uczynili to członkowie zarządu i radni PiSu, których wyborcy dotąd postrzegali jako konserwatywnych - sami radni o sobie tak mówią.

- Nowa uchwała jak i jej uzasadnienie które w imieniu zarządu wygłosił marszałek Pilch, było kompromitacją zarówno dla zarządu jak i każdego głosującego za tą uchwałą radnego. A wplątywanie tam słów św. Jana Pawła II o solidarności uważam za wyrafinowaną podłość. Nad tym wszystkim patronat obrał marszałek Władysław Ortyl który pokracznie próbował się tłumaczyć z wycofania się rakiem, z poprzednio buńczucznie przyjętej uchwały sprzeciwiającej się promocji ideologii LGBT. 

Dlatego działacze Młodzież Wszechpolska Rzeszów wypuścili taka oto grafikę z twarzami i nazwiskami radnych wybranych z list PiSu, którzy postanowili bez honoru sprzedać swoje wartości przy pierwszej lepszej próbie nacisków finansowych Unii Europejskiej. Mam nadzieję że młodzi narodowcy pójdą za ciosem a ta akcja uświadamiająca elektorat PiSu zagości na plakatach i bilbordach w rodzinnych parafiach i miejscowościach tychże radnych

- napisał Tomasz Buczek. 

Głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości uchylono podkarpacką uchwałę "anty-LGBT". Jak mówił nam w zeszły piątek, 24 września, jeden z radnych tego ugrupowania, pragnący zachować anonimowość, "przyszło polecenie z góry". Zdaniem radnego "PiS skapitulował", ale innego wyjścia nie było. Podkarpaciu groziła utrata 26 milionów euro dotacji unijnych. (...) CZYTAJ DALEJ>>> KOMENTARZE RADNYCH, IMIENNA LISTA RADNYCH<<<

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy