Reklama

Podczas sadzenia drzewek znalazł pocisk. Do Kupna wezwano policję i saperów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Podczas sadzenia drzewek znalazł pocisk. Do Kupna wezwano policję i saperów - Zdjęcie główne

Pocisk został znaleziony na jednej z posesji w Kupnie (gm. Kolbuszowa). | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec Kupna (gmina Kolbuszowa) chciał posadzić drzewka w swoim ogrodzie. Podczas prac ogrodowych natrafił na pocisk. Na miejsce wezwano policję i saperów.

Wczoraj (wtorek, 21 marca) dyżurny kolbuszowskiej policji został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu na jednej z posesji w Kupnie, w gminie Kolbuszowa. Mężczyzna, chcąc posadzić drzewa, odkopał pocisk. 

Natychmiast na miejsce został skierowany policjant z rozpoznania sapersko-pirotechnicznego. Stwierdził, że jest to najprawdopodobniej pocisk przeciwpancerny. 

Dziś (środa, 22 marca) na miejscu pojawił się patrol saperski z jednostki wojskowej w Nisku. Saperzy zabezpieczyli pocisk i zabrali z miejsca. - Teren jest czysty - przekazała kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. 

To nie pierwsza taka sytuacja, która miała miejsce w powiecie kolbuszowskim. Co jakiś czas znajdywane są pociski, pochodzące najczęściej z czasów II wojny światowej. 

W 2020 roku leśnik znalazł podobny niewybuch w Przyłęku. Podobne znaleziska odkryto także w Niwiskach, Wilczej Woli, czy Ostrowach Tuszowskich. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy