Reklama

Pod lupę bierzemy aktywność i obecność na sesjach radnych z gminy Kolbuszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Pod lupę bierzemy aktywność i obecność na sesjach radnych z gminy Kolbuszowa - Zdjęcie główne

Samorządowcy z gminy Kolbuszowa podczas jednej z sesji rady miasta. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawdzamy, jak radni w obecnej kadencji wyróżniają się aktywnością. Należy podkreślić, że brak aktywności na sesji nie musi przekładać się na brak pracy i zaangażowania w sprawy życia mieszkańców gminy Kolbuszowa.

Rada Miejska w Kolbuszowej składa się z 21 radnych. Średnia wieku radnych miejskich to 57 lat. Końcem września 2022 roku Sejm RP przyjął ustawę o przedłużeniu kadencji samorządowców do 30 kwietnia 2024 r. Oznacza to, że m.in. radni miejscy będą pracowali w aktualnym składzie o kilka miesięcy dłużej, niż się spodziewali. Wcześniej planowano, że kadencja potrwa od 2018 roku do 2023 roku. 

Przypomnijmy, że skład rady miejskiej zmienił się tylko w jednym przypadku, kiedy to Paweł Michno zrezygnował z bycia samorządowcem na rzecz nowego miejsca pracy na stanowisku dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. Na jego miejsce komisarz wyborczy powołał Stanisława Długosza. Była to kolejna osoba z listy wyborczej, która uzyskała największą liczbę głosów mieszkańców. 

Barbara Bochniarz:

 •  napisała dziewięć interpelacji. Wśród nich znalazły się takie tematy jak ograniczenie prędkości na ul. Krakowskiej w Kolbuszowej, miejsca organizacji dożynek gminnych czy podjęcia tematyki planowania przestrzennego na sesji rady. Radna prosiła również w swoich pismach o nasadzeniach na klombach na rynku w Kolbuszowej. Barbara Bochniarz, kiedy zabierała głos na sesji, prosiła o zaproszenie na obrady osoby odpowiadające za funkcjonowanie szpitala w Kolbuszowej. Więcej jednak jest podziękowań za działania władz miasta niż trudnych pytań skierowanych do burmistrza i urzędników. 99% obecności na posiedzeniach. 

Stanisław Długosz:

 •  jest młodym członkiem rady, który obecny był dopiero na czterech sesjach. Nie złożył jeszcze żadnej interpelacji. 

Julian Dragan:

 • przez całą kadencję nie złożył żadnej interpelacji. Radny z Weryni zabiera głos podczas spraw różnych, dopytując o sprawy bieżące gminy. 99% obecności na posiedzeniach. 

 

 •  nie napisała żadnej interpelacji. Podczas obrad nie udziela się zbyt często, chociaż kilka spotkań temu, podczas wystąpienia kierownik M-GOPS w Kolbuszowej, dopytywała o kontrolę gospodarstw domowych w związku z wnioskami o dodatek węglowy. 97% obecności na posiedzeniach.

Stanisław Dworak:

 • zero złożonych interpelacji. Bardzo rzadko, ale jednak zabiera głos na sesji w sprawach, o które proszą mieszkańcy. 97% obecności na posiedzeniach.


Józef Fryc:

 •  rekordzista w złożonych interpelacjach, których napisał 31. Jego pisma dotyczą infrastruktury drogowej, ulicznego oświetlenia, sprawozdań przygotowanych przez urzędników czy wniosków do budżetu gminnego. Bardzo duża aktywność radnego podczas sesji. 98% obecności na posiedzeniach.


Grażyna Halat:

 • nie złożyła żadnej interpelacji. Mała aktywność na sesjach. 98% obecności na posiedzeniach.

Adam Kaczanowski:

 • napisał dwie interpelacje. Jedna z nich dotyczyła wykonania przejścia dla pieszych na ul. Narutowicza w Kolbuszowej. Kolejna montażu tabliczek z nazwą ul. Astrowej i oznaczeniem dojazdu do Parku Niepodległości. Zabierając głos, jak podkreśla, robi to na wniosek mieszkańców miasta. 99% obecności na posiedzeniach.

Mirosław Kaczmarczyk:

 • złożył dwie interpelacje. Pierwsza z nich dotyczy naprawy nawierzchni a druga przygotowania koncepcji zagospodarowania placów targowych w Kolbuszowej. Radny jest aktywny podczas sesji. Często zabiera głos. 95% obecności na posiedzeniach.

Michał Karkut:

 •  napisał do władz gminy 23 interpelacje. Dopytuje on w nich między innymi o koszty, plan remontów dróg czy wykupu działek w Kolbuszowej. Na sesji jest bardzo aktywny. 100% obecności na posiedzeniach.

Krzysztof Kluza:

 • nie napisał żadnej interpelacji. Radny nie zabiera głosu podczas sesji. Ma najwięcej nieobecności podczas spotkań samorządowców. 77% obecności na posiedzeniach.

Grażyna Maziarz:

 •  nie napisała żadnej interpelacji. Nie udziela się podczas obrad radnych. 98% obecności na posiedzeniach.

Piotr Panek:

 •  najmłodszy w radzie, napisał 10 interpelacji. Poruszał w nich takie kwestie jak remont chodnika przy ul. Mieleckiej czy wydłużenie czasy oświetlenia ulicznego. Samorządowiec coraz częściej zabiera głos podczas sesji. 94% obecności na posiedzeniach.

Dorian Pik:

 • złożył cztery interpelacje, w których poruszył sprawę przejścia dla pieszych i montaż luster na skrzyżowaniach. Sporadycznie zabiera głos na sesjach. 92% obecności na posiedzeniach.

Zbigniew Pytlak:

 •  nie złożył żadnej interpelacji. Radny coraz częściej zabiera głos podczas obrad. 100% obecności na posiedzeniach.

Stanisław Rumak:

 •  nie złożył żadnej interpelacji. Na sesji sporadycznie zabiera głos najczęściej na temat swojej miejscowości, gdzie jest sołtysem. 95% obecności na posiedzeniach.

Barbara Szafraniec:

 •  dwie złożone interpelacje w 2019 roku, gdzie jedna z nich dotyczy dodatków funkcyjnych za wychowawstwo dla nauczycieli, a druga porządku na ulicach Piłsudskiego i Kilińskiego w Kolbuszowej. Sporadycznie zabiera głos w sprawach różnych. 94% obecności na posiedzeniach.

Bronisław Wiktor:

 • zero złożonych interpelacji. Zabierając głos, więcej dziękuje, niż dopytuje. Mało aktywny. 98% obecności na posiedzeniach.

Krzysztof Wilk:

 • nie złożył żadnej interpelacji. Z racji funkcji przewodniczącego jest aktywny podczas obrad. 100% obecności na posiedzeniach.

Krzysztof Wójcicki:

 • złożył pięć interpelacji między innymi dotyczące zmiany organizacji ruchu na ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej czy przeprowadzenia kontroli usterek w sieci kanalizacyjnej na terenie miasta (2019 rok). Bardzo duża aktywność podczas sesji. 98% obecności na posiedzeniach.

Roman Ząbczyk:

 •  nie złożył żadnej interpelacji, brak aktywności na sesji. 91% obecności na posiedzeniach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy