Po raz kolejny Tiki-Taka z rekordami na swoim koncie

Po raz kolejny Tiki-Taka z rekordami na swoim koncie  - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIW dwóch dużych imprezach wystartowali w pierwszą sobotę czerwca zawodnicy kolbuszowskiej Tiki-Taki. W obu odgrywali ważne role.

W Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Z naszego klubu wystartowała trójka sprinterów: Magdalena Niemczyk, Wiktoria Wrońska i Eryk Burkiewicz. - Występ był bardzo udany, bo w tej, stojącej na bardzo wysokim poziomie, imprezie zdobyliśmy dwa srebrne medale – wspominał Bogdan Karkut, trener kolbuszowskiego klubu.

Madzia mocna na 200

W pierwszym dniu medal zdobyła na dystansie 400 metrów Wiktoria Wrońska z najlepszym w tym sezonie czasem 57,37. Niewiele, bo tylko 2 setne sekundy, zabrakło do medalu na 100 metrów Magdzie Niemczyk. Poprawiła ona jednak swój rekord życiowy o setną sekundy (12,17). Również rekord życiowy na 100 metrów poprawił Eryk Burkiewicz (11,78). - W drugim dniu zawodów wszyscy nasi zawodnicy pobiegli na 200 metrów – wspomina Karkut. Rewanż za 100 metrów wzięła Magda Niemczyk. Uzyskała świetny czas na 200 metrów: 24,97, będący jej rekordem życiowym. - Warto dodać, że ten medal był dużą niespodzianką i to z dwóch powodów. Magda jest specjalistą od "setki" i tam spodziewaliśmy się medalu, a nie na 200 metrów. Poza tym wylosowała najgorszy, pierwszy tor z najbardziej ostrym wirażem, gdzie w zasadzie zawsze w silnej, wyrównanej stawce rywali zawodnik stoi na straconej pozycji – podkreślał trener naszego klubu.

Tym większe brawa dla Magdy, że po wyjściu z wirażu odrobiła bardzo dużą stratę do rywalek i zdobyła medal. Druga z naszych zawodniczek Wiktoria Wrońska w kategorii do 20 lat zajęła piąte miejsce z czasem 25,50. Również rekordem życiowym zakończył mistrzostwa Eryk Burkiewicz (23,76). Dało mu to jedenaste miejsce.

Nowy cel

Również w sobotę odbył się w Rzeszowie wieczorny (bo rozpoczął się o godzinie 20:00) bieg pod nazwą "4 Sparing Bieg na 10 km". - Na starcie stanęło ponad 500 zawodników, w tym zawodnicy z Kenii i Ukrainy, którzy oczywiście byli zdecydowanymi faworytami biegu. Atrakcyjne nagrody finansowe przyciągnęły również wielu polskich czołowych zawodników – zaznaczał Karkut.

Świetnie zaprezentowała się w tym biegu nasza 16-letnia zawodniczka Monika Węgrzyn, która  była najmłodszą uczestniczką biegu. Monika poświęciła dwa pewne medale na 1500 i 300 metrów z mistrzostw Polski LZS w Zamościu, bo postawiła sobie za cel złamanie bariery 40 minut na 10 km. - Do tej pory rekord życiowy Moniki wynosił 40 minut 30 sekund, ale w sobotę Monika pobiegła naprawdę świetnie i uzyskała czas 39 minut, 33 sekundy – opisywał szkoleniowiec naszego klubu. - Każdy, kto biega biegi uliczne, a takich osób jest w naszym powiecie sporo, wie, jak wartościowy jest to czas. Rekord Podkarpacia w kategorii do 18 lat wynosił 42,06, zaś w kategorii do 20 lat 40,26. Ten ostatni został ustanowiony 14 lat temu – mówi Karkut. Monika zwyciężyła wśród juniorek, a w kategorii open była szósta. – W ogólnej klasyfikacji też było świetnie, bo zajęła 31. miejsce  na ponad 500 zawodników – podkreślał trener naszej ekipy. Zwyciężyły reprezentantki Kenii. - Monika doskonale rozłożyła siły. Pokonała świetną zawodniczkę z Mołdawii Olesię Smovijenko, która podjęła próbę rywalizacji z Kenijkami, ale po kilku kilometrach mocno opadła z sił i wtedy Monika zbliżyła się do niej, a następnie zaatakowała na zbiegu i wyprzedziła na mecie o blisko półtorej minuty – wspominał nasz trener.

Na podium stawali też reprezentanci Tiki-Taki w biegach młodzieżowych, które rozegrano na stadionie Stali Rzeszów przed biegiem głównym. Zwyciężyła Monika Węgrzyn (wśród uczniów ponadgimnazjalnych), trzecia była Dominika Zięba (gimnazja), podobnie jak Jakub Kobylarz (SP). Czwarte miejsce zajęła jego siostra Laura Kobylarz (SP), szósty był Piotr Sączawa (gimnazja).