Reklama

"Po co idziemy na spacer? Po wolność!". Dzisiaj protest w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

"Po co idziemy na spacer? Po wolność!". Dzisiaj protest w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołała falę protestów w całym kraju. Mieszkanki powiatu kolbuszowskiego również przyłączają się do akcji. Dlaczego decydują się na manifestację?

Na Facebooku zorganizowano wydarzenie pn.: "Strajk Kobiet - Kolbuszowa - Spacer przeciwko piekłu". Link dostępny TUTAJ.

Protest w formie spaceru odbędzie się dzisiaj (28 października) o godz, 18 na rynku w Kolbuszowej. Rozmawialiśmy z jedną z uczestniczek na ten temat.

- Po co dziś idziemy na spacer? Po wolność! Dla każdego i każdej z nas. Żeby pokazać swój sprzeciw. Bo nie rodzimy się aktywistami/aktywistkami. Nimi się stajemy, właśnie w takich sytuacjach, jak ta teraz. Nie musisz robić nic z przymusu. Robisz tylko to, co podpowiada Ci serducho.

- tłumaczy Dominika, jedna z uczestniczek "spaceru".

 


 

Jak nasza rozmówczyni nas poinformowała, organizatorem tego protestu nie jest jedna, konkretna osoba. Uczestnikami i organizatorami są wszyscy, którzy pojawią się na "spacerze".

- Chcesz być tam dziś z nami - będziesz, chcesz krzyczeć - krzyczysz, wolisz udostępnić tylko coś w sieci - udostępniasz. Nie ważne jak walczysz, ważne że walczysz, na miarę swoich możliwości, w zgodzie ze sobą i to jest piękne, i do tego wszystkich zachęcam

- dodaje uczestniczka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE