Pływacy kolbuszowskiej Fregaty kolejny raz pokazali się z bardzo dobrej strony w poważnej imprezie. W letnich mistrzostwach Podkarpacia zdobyli 19 medali! - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIWojewódzkie zmagania odbyły się na pływalni w Dębicy. W zawodach udział wzięło 237 zawodników z 20 klubów. Fregatę reprezentowało 5 zawodników. Zgarnęli oni 19 krążków, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 11 brązowych.

Kamil Woźniak, który startował w kategorii open zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, srebrny na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i aż trzy brązowe medale: na dystansie 50 metrów stylem motylkowym oraz 400 metrów stylem zmiennym i dowolnym.

Wśród dwunastolatków najlepiej zaprezentował się Szczepan Wójcik, który zdobył trzy złote medale na dystansie 200 i 400 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym. Zgarnął jeszcze srebrny medal na 100 metrów stylem dowolnym i dwa brązowe medale na dystansie 50 metrów stylem klasycznym oraz 100 metrów stylem grzbietowym.

Michał Szostak zdobył złoty medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem zmiennym i trzy brązowe medale na dystansie 50 i 200 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym.

Wiktor Blicharz zdobył dwa brązowe medale na dystansie 100 i 200 metrów stylem klasycznym, czwarte miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym.

Karol Rzemień zgarnął brązowy medal na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Ponadto był czwarty na dystansie 100 i 200 metrów stylem grzbietowym.

Z dorobkiem 19 krążków – Fregata – zajęła w tych mistrzostwach siódme miejsce w klasyfikacji medalowej. Pierwszy był Gryf Dębica (74 medale), drugi Ikar Mielec (67 medali), trzeci Sokół Rzeszów (63 medale).