Reklama

Pijany kierowca uciekł przed radiowozem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pijany kierowca uciekł przed radiowozem  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Końcem 2019 roku, 24-letni mieszkaniec gminy Dzikowiec, chcąc uniknąć kontroli drogowej, uciekał przed policyjnym radiowozem. Mężczyzna najechał na stopę funkcjonariusza, który usiłował go zatrzymać.

W grudniu 2019 roku policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego jechali na interwencję do Mechowca. W trakcie dojazdu na miejsce zauważyli daewoo lanosa jadącego całą szerokością drogi. Funkcjonariusze rozpoznali samochód, ponieważ kierowca w ostatnim czasie był dwukrotnie zatrzymywany do kontroli drogowej w stanie nietrzeźwości. Policjanci podali kierującemu sygnał do zatrzymania się, on jednak zlekceważył ich polecenia i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem.

Mężczyzna nie reagował na podawane przez policjantów sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Kiedy jeden z funkcjonariuszy wybiegł z pojazdu, usiłując zatrzymać lanosa, wtedy kierowca gwałtownie skręcił i najechał na stopę policjanta. Funkcjonariusz pomimo odniesionych obrażeń nie odstąpił od czynności, wybił boczną szybę w samochodzie, obezwładnił kierowcę i zatrzymał pojazd.

Kierowca lanosa jest znany kolbuszowskim policjantom z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusz z obrażeniami stopy został przetransportowany do szpitala. 24-latek końcem 2019 roku usłyszał zarzuty m.in. stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu oraz niestosowania się do sądowego zakazu.

Wyrokiem z 19 lutego 2020 roku Sąd Rejonowy w Kolbuszowej skazał Grzegorza G. za cztery przestępstwa na łączną karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. 

- Orzeczono świadczenie pieniężne 10 tys. zł oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - dodała Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury. 

Sąd zasądził także zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonego funkcjonariusza policji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy