Reklama

Parking na ul. Bytnara w Kolbuszowej tylko z kartą dostępu. Czy to się zmieni?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Parking na ul. Bytnara w Kolbuszowej tylko z kartą dostępu. Czy to się zmieni?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko setka miejsc parkingowych jest dostępna dla uczniów i pracowników szkoły. Kiedy lekcje się kończą, szlaban się zamyka i parking stoi pusty. - Tak nie powinno być - uważa mieszkaniec.

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej wybudowało spory plac, na którym pomieści się 65 samochodów. Wjazd na parking przy Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej możliwy jest jedynie dla posiadaczy karty dostępu. 


- Docelowo bowiem nowy parking przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych, w którym obecnie uczy się ponad 800 uczniów - mówi Barbara Żarkowska z działu promocji kolbuszowskiego starostwa. 

Budowa parkingu pochłonęła ponad pół miliona złotych. Nie tylko została ułożona kostka, ale i wykonana kanalizacja deszczowa.

 

Dogadać się

Wraz z zakończeniem prac szlabany ustawione zostały nie tylko na nowym parkingu, ale również przy tym, między szkołą muzyczną a ZST. To również plac należący do zespołu szkół. Swoje samochody zostawiali tam nie tylko pracownicy obu placówek, ale również mieszkańcy, którzy mieli problem ze znalezieniem wolnego miejsca na rynku - szczególnie taka sytuacja miała miejsce w soboty. Teraz popołudniami i w weekendy oba parkingi są zamknięte. To nie podoba się m.in. naszemu Czytelnikowi


- Ulica Janka Bytnara jest cała zawalona, a obok dwa duże place. Czy burmistrz i starosta nie potrafią się dogadać? Przecież na tym tylko cierpią mieszkańcy. Parking za publiczne pieniądze. Nie prywatny. Skąd te ograniczenia? - pyta mężczyzna. 

Jest potrzeba

Potrzebę otwarcia parkingów (w godzinach popołudniowych na tygodniu oraz w soboty), widzi Karol Wesołowski, przewodniczący zarządu osiedla. Jak mówi, niebawem skieruje on pismo do starosty z prośbą o udostępnienie placów dla mieszkańców. 

- Ulica Janka Bytnara jest zatłoczona. Kierowcy parkują wzdłuż chodnika. Jest ciasno - zauważa szef osiedla. 

Grażyna Pełka, dyrektor ZST w Kolbuszowej, wyjaśnia, że obecnie parking jest dostępny tylko dla osób, które posiadają kartę do wjazdu. Do szefowej placówki nie dotarły do tej pory też głosy, że jest potrzeba otwarcia parkingu dla mieszkańców. Jak podkreśla nasza rozmówczyni, nad taką propozycją trzeba się zastanowić, ponieważ jest to teren szkoły. - Ja odpowiadam za wszystko, co się dzieje na placu szkolnym - mówi dyrektor i dodaje, że aby parking otworzyć dla mieszkańców, musi uzyskać zgodę organu prowadzącego - starosty

Co na to starosta?

Czy starosta zgodzi się na udostępnienie parkingów mieszkańców w soboty. W rozmowie z nami Józef Kardyś powiedział, że decyzja jest w gestii dyrektora ZST, a nie jego. Jak zaznaczył, jest to plac szkolny. Być może, przy okazji większych imprez w tej części miasta parking będzie dostępny również dla mieszkańców. W tej sprawie ostateczne zdanie będzie mieć jednak wspomniana już dyrektor szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE