Reklama

Reklama

Park Niepodległości w Kolbuszowej rośnie w oczach. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 12 paź 2021 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do połowy listopada potrwają prace przy realizacji I etapu budowy Parku Niepodległości w Kolbuszowej. Przeprowadzone zostały już roboty związane z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Reklama

Wykonano również sieć energetyczną do zasilania elementów wyposażenia parku oraz oświetlenia terenu. Ponadto ułożono sieć teletechniczną dla potrzeb monitoringu wizyjnego. Zbudowano również zbiornik wodny o powierzchni 139 mkw oraz przebudowano i umocniono rów melioracyjny. Wykonano także nawierzchnie ciągów pieszo-rowerowych oraz placów z betonu dekoracyjnego, a w tym tygodniu zakończą się prace przy wykonywaniu nawierzchni mineralno-przepuszczalnej alei dębowej.

ZOBACZ TAKŻE: Dariusz z Cmolasu zakręcił w Kole Fortuny

- W parku posadzono już drzewa i krzewy. Cały czas trwają roboty ziemne polegające na niwelacji terenu oraz wymianie gruntu pod nasadzenia. Zakładane są rabaty bylinowe z trawami ozdobnymi. Obszar inwestycji zostanie ogrodzony. Na wiosnę przyszłego roku zaplanowane są prace pielęgnacyjne

- czytamy na stronie kolbuszowskiego magistratu. 

Wartość prowadzonych robót to koszt ok. 2,2 mln zł. W kolejnym etapie budowy parku wykonane zostaną, m.in.: ścieżki i kładki rekreacyjno- dydaktyczne, kurtyny wodne, elementy i urządzenia sportowe oraz rekreacyjne, toalety modułowe, oświetlenie i monitoring obiektu.

Docelowo Park Niepodległości ma posiadać kilka stref:

 • strefę reprezentacyjną (stanowiącą szeroki pas terenu wzdłuż południowej granicy parku, w której znajdzie się m.in. aleja dębowa, ogród żwirowy, zbiornik wodny z figurką krokodyla, kurtyny wodne, drewniane siedziska),
 • strefy zabaw (z zestawem do zabaw oraz pojedynczymi urządzeniami zabawowymi, urządzeniami siłowni plenerowej i rehabilitacji dla seniorów),
 • strefę wypoczynku biernego (z dużym rekreacyjnym trawnikiem, gdzie będzie możliwość organizowana, np. pikników)
 • strefę parku ekologicznego ( z łąkami kwietnymi i drewnianymi kładkami spacerowymi).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 14 dni temu | ocena +0 / -1

  Matki z dziećmi

  To park na poziomie samorządu ale ważne że jest

 • 14 dni temu | ocena +1 / -0

  Niepodległość

  Mieliśmy być wielkim suwerennym mocarstwem a zredukowano nas do stref lgtb

 • 15 dni temu | ocena +4 / -0

  Niepodległość

  I do roboty do Paryża albo do anglii

 • 15 dni temu | ocena +7 / -0

  Zygmunt

  A drogi i chodniki nadal w opłakanym stanie, za to mamy parki "w polach"...