Reklama

Pamiętna rocznica

Opublikowano:
Autor:

Pamiętna rocznica - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Konferencja naukowa i koncert wokalny z udziałem zespołu Filharmonii Podkarpackiej – tak wyglądały obchody jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w Kolbuszowej.

„Panno Święta co jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie” – historyczne uwarunkowania polskiej maryjności – to hasło konferencji naukowej, która odbyła się w środę (18 maja) w Miejskim Domu Kultury. Ze swoimi referatami do Kolbuszowej przybyli Jego Ekscelencja biskup Józef Zawitkowski, biskup senior diecezji łowieckiej, autor tekstów pieśni kościelnych, m.in. „Panie dobry jak chleb”, twórca 185 homilii, które w latach 1980 – 2008 wygłosił w bazylice św. Krzyża w Warszawie i nie tylko, Kazimierz Ożóg, profesor z Uniwersytetu Rzeszowskiego, ks. dr Jan Rogula oraz dr Grażyna Holly z Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Więcej w Korso nr 21/25.05.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE