Reklama

Otworzą siłownie i baseny? Są szanse

Opublikowano:
Autor:

Otworzą siłownie i baseny? Są szanse - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 17 października w całym kraju obowiązuje zawieszenie działalności aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Wywołało to niezadowolenie przedsiębiorców tej branży. W tym samym dniu, na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest w tej sprawie. 19 października odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiej Federacji Fitness oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Czy jest szansa na otworzenie siłowni i basenów?

W spotkaniu prócz przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Wzięli także udział m.in.: Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR, przedstawiciele branży fitness, w tym Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness.


Przedstawiciele branży oczekują między innymi wsparcia finansowego, które powinno objąć przedsiębiorców działających przed 16 października. Oczekuje się także otwarcia basenów i siłowni. A powinno odbyć się to w możliwie najszybszym terminie, tj. od 24 października. Przedstawiciele branż zadeklarowali wzmocnienie reżimu sanitarnego w swoich obiektach.

Co na to druga strona?

Jesteśmy otwarci na dalszy dialog z branżą. Będziemy się zastanawiać, co w ramach dostępnych modeli biznesowych możemy wspólnie wypracować na przyszłość. Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki – powiedział Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii .

- Bardzo dziękujemy za każdy głos z państwa strony. Będziemy się starali możliwie szybko wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, czyli odmrozić branżę fitness oraz dostęp do basenów i aquaparków, ale przy zachowaniu zwiększonego niż do tej pory poziomu bezpieczeństwa sanitarnego - dodała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii

Kiedy zapadną konkretne decyzje? Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE