Reklama

Otwarcie "Magicznego Zakątka" w Lipnicy - bez maluchów i ich rodziców

Opublikowano: pt, 8 mar 2019 12:00
Autor:

Otwarcie "Magicznego Zakątka" w Lipnicy - bez maluchów i ich rodziców  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę, 27 lutego, odbyło się oficjalne otwarcie placówki w Lipnicy. W tym ważnym dla społeczności klubu dziecięcego dniu zabrakło jednak samych podopiecznych.

Na uroczystym otwarciu pojawili się m.in. samorządowcy z gminy Dzikowiec i dyrektorzy placówek oświaty. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu przez proboszcza parafii Lipnica zaproszeni goście udali się na część artystyczną w wykonaniu przedszkolaków.

Na uroczystościach zabrakło rodziców i dzieci uczęszczających do klubu dziecięcego. - Ze względów organizacyjnych nie było to możliwe, był tylko rodzic reprezentujący pozostałych - tłumaczy kierownik placówki. Jak dodaje Małgorzata Wit, aktualnie dużo dzieci choruje, więc ani dzieci, ani rodzice nie mieliby możliwości uczestnictwa w otwarciu.

Działania zakątka

Do klubu zgłoszonych  jest 20 maluszków, na obecną chwilę uczęszcza 15. - Cały czas dzieci można zapisywać na listę rezerwową, wówczas mają szansę na przyjęcie po zwolnieniu się miejsca. W kwietniu będą zapisy do klubu na kolejny rok szkolny, w związku z czym już dziś zapraszamy chętnych rodziców - mówi kierowniczka.

Dzieci uczestniczą w zajęciach, które poszerzają ich możliwości i rozwijają ich zainteresowania. - Są to m.in zajęcia sensoryczne, manipulacyjne, konstrukcyjne, które stymulują każdą sferę poznawczą dziecka - wymienia kierowniczka. - Poza tym uczą się wykonywać  czynności służące osiągnięciu przez nich samodzielności. Nasze maluszki chętnie podejmują wszelkie wyzwania, które przynoszą efekty - dodaje rozmówczyni.

Dla najmłodszych

W zależności od rodzaju zajęć dzieci uczęszczające do klubu w Lipnicy dzielone są na dwie grupy. - Dostosowujemy zakres tematyczny do ich indywidualnych możliwości - zapewnia Małgorzata Wit.

Maluchy mają także możliwość korzystania z obiadów. - Posiłki zapewniane są przez firmę zewnętrzną, która przygotowuje dania zgodnie z przyjętymi normami żywieniowymi dzieci do lat 3 - dodaje przedstawicielka żłobka.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -0

    Antonina

    Czy artykuł miął być o otwarciu klubu czy o tym że jest epidemia i dzieci w całym regionie chorują? Artykuł słaby, stronniczy bez wartości dodanej. Kolejny artykuł w którym jurnalista w złym świetle przedstawia mieszkańców Lipnicy,