Reklama

Ostrowy wywalczyły osiem klas

Opublikowano:
Autor:

Ostrowy wywalczyły osiem klas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Liczna delegacja rodziców i mieszkańców Ostrów Tuszowskich pojawiła się na lutowej sesji, aby walczyć o swoją placówkę. Po reformie ich szkoła, jako jedna z dwóch w gminie, nie miała liczyć ośmiu klas.

Zgodnie z projektem uchwały, który już początkiem lutego był omawiany m.in. przez członków Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Rolnictwa (o przebiegu tej dyskusji pisaliśmy w 7 numerze naszego tygodnika), od 1 września 2017 roku na terenie gminy Cmolas miałoby działać sześć szkół podstawowych: w Cmolasie, Trzęsówce, Ostrowach Tuszowskich, Ostrowach Baranowskich, Porębach Dymarskich i Hadykówce. Nie we wszystkich jednak nauka miała być prowadzona w ośmiu klasach. W placówce w Ostrowach Tuszowskich miało bowiem zostać sześć klas, zaś w Ostrowach Baranowskich – trzy klasy. Uczniowie z tych miejscowości dalszą naukę mieli kontynuować w Cmolasie. O ile organizacja szkoły w Ostrowach Baranowskich przeszła bez echa, o tyle mieszkańcy Ostrów Tuszowskich postanowili walczyć, aby w ich placówce także działało osiem klas. Przedstawiciele interweniowali u wójta, a liczna delegacja z pismem i zebranymi podpisami pojawiła się na ostatniej sesji (23 lutego).

Więcej w 9 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE