Reklama

Ostrowy wywalczyły osiem klas

Opublikowano: pon, 6 mar 2017 05:01
Autor:

Ostrowy wywalczyły osiem klas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Liczna delegacja rodziców i mieszkańców Ostrów Tuszowskich pojawiła się na lutowej sesji, aby walczyć o swoją placówkę. Po reformie ich szkoła, jako jedna z dwóch w gminie, nie miała liczyć ośmiu klas.

Zgodnie z projektem uchwały, który już początkiem lutego był omawiany m.in. przez członków Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Rolnictwa (o przebiegu tej dyskusji pisaliśmy w 7 numerze naszego tygodnika), od 1 września 2017 roku na terenie gminy Cmolas miałoby działać sześć szkół podstawowych: w Cmolasie, Trzęsówce, Ostrowach Tuszowskich, Ostrowach Baranowskich, Porębach Dymarskich i Hadykówce. Nie we wszystkich jednak nauka miała być prowadzona w ośmiu klasach. W placówce w Ostrowach Tuszowskich miało bowiem zostać sześć klas, zaś w Ostrowach Baranowskich – trzy klasy. Uczniowie z tych miejscowości dalszą naukę mieli kontynuować w Cmolasie. O ile organizacja szkoły w Ostrowach Baranowskich przeszła bez echa, o tyle mieszkańcy Ostrów Tuszowskich postanowili walczyć, aby w ich placówce także działało osiem klas. Przedstawiciele interweniowali u wójta, a liczna delegacja z pismem i zebranymi podpisami pojawiła się na ostatniej sesji (23 lutego).

Więcej w 9 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 lat temu | ocena +5 / -1

    Polak

    \\\\\\pani Lidio nie jest pani zorietowana w sprawie i pisze pani głupoty trzeba było byc na spotkaniu z panią minister w Kolbuszowej to by panii wiedziała ze reforma zakłada ze nie moze byc dzielone 8 klas i wszyscy wójtowie się o tym dowiedzieliwiec nie było o co walczyc bo ustawa to gwaratuje. Powiat Kolbuszowski to dziwny powiat bo niby wygrywa... Rozwiń