Reklama

Ośrodek Zdrowia w Cmolasie nadal pusty. Gmina ponagla najemcę

Opublikowano: pt, 17 sty 2020 20:00
Autor:

Ośrodek Zdrowia w Cmolasie nadal pusty. Gmina ponagla najemcę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowy Ośrodek Zdrowia w Cmolasie nadal stoi pusty, mimo że w czerwcu została podpisana umowa na jego wynajem. Mieszkańcy dopytują co z otwarciem.

Kilka miesięcy temu samorząd podpisał mowę z BMS z Majdanu Królewskiego na wynajem budynku. Jak mówi Marian Posłuszny, sekretarz gminy, najemca od tego czasu płaci comiesięczny czynsz w wysokości 4 624 zł netto zł plus podatek VAT oraz podatek od nieruchomości. Mimo to gabinety nadal świecą pustkami.

Wciąż czekamy

Sekretarz Posłuszny podkreśla, że gmina Cmolas wciąż czeka na otwarcie ośrodka. Zaznacza również, że cmolaski urząd wysyłał pisma ponaglające najemcę do uruchomienia placówki. Z zapytaniu ofertowym bowiem gmina zastrzegła, że otwarcie Ośrodka Zdrowia w Cmolasie powinno nastąpić najpóźniej trzy miesiące od podpisania umowy. Czyli w tym przypadku we wrześniu ubiegłego roku. Mimo to na budynek nadal stoi pusty.

BMS z Majdanu Królewskiego świadczyć ma usługi w Cmolasie zarówno na fundusz, jak i prywatnie. Jak mówi w rozmowie z nami Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, w nowym ośrodku zaczyna się coś dziać. Jak zapewnia włodarz, jeżeli będzie posiadał więcej szczegółowych informacji na temat otwarcia i działalności, podzieli się swoją wiedzą.

 Brak informacji w NFZ

 W sprawie otwarcia nowego ośrodka skontaktowaliśmy się również z Podkarpackim Oddziałem NFZ w Rzeszowie. Jak informował jeszcze w ubiegłym roku Rafał Śliż, rzecznik prasowy oddziału NFZ z Rzeszowa, nikt nie kontaktował się z podkarpackim oddziałem z tej placówki odnośnie umowy z NFZ.

Jak tłumaczy Rafał Śliż, w przypadku zawarcia umowy na świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej, czyli mówiąc wprost, poradnię lekarza rodzinnego, procedura jest mało skomplikowana. Polega na wpisie do rejestru wojewody, okazaniu umowy własności lub najmu lokalu, spełnieniu warunków sanepidu i oczywiście odpowiedniej kadrze medycznej. - Jeśli warunki te są spełnione, NFZ odwiedza jednorazowo nowy gabinet, żeby sprawdzić, czy faktycznie istnieje i czy ma wszystko, co zadeklarował w zgłoszeniu - wyjaśniał rzecznik prasowy NFZ-u. - Jeśli nie ma przeciwwskazań, może pracować jako poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

W przypadku poradni specjalistycznych lub rehabilitacji, najpierw jest ogłaszane postępowanie w celu zawarcia umowy. Te działania są bardziej czasochłonne, gdyż wymagają wpisania nowego miejsca do planu finansowego NFZ.

Skontaktowaliśmy się ponownie z Rafałem Śliżem w nowym 2020 roku i zapytaliśmy, czy posiada on jakieś informacje na ten temat. Jak mówi rzecznik prasowy, Podkarpacki Oddział NFZ w dalszym ciągu nie otrzymał żadnych informacji na temat chęci uruchomienia nowego Ośrodka Zdrowia w Cmolasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE