Reklama

Ośrodek zdrowia do likwidacji

Opublikowano:
Autor:

Ośrodek zdrowia do likwidacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 lipca ośrodek zdrowia w Krzątce przestanie funkcjonować. Pomysł niekoniecznie wszystkim się podoba. Czym podyktowane jest zamknięcie przychodni?

Podczas ostatniej sesji rady gminy (23 maja) samorządowcy podjęli uchwałę w sprawie nadania Statutu Gminnemu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej (GSPZOZ) w Majdanie Królewskim. Powodem do nadania nowego statutu jest likwidacja istniejącej filii GSPZOZ w Krzątce. 

Nie ma gdzie usiąść 
Ośrodek zdrowia w Krzątce ma funkcjonować jeszcze niespełna miesiąc, bo do końca czerwca 2017 roku. Na temat jego zamknięcia wypowiedział się na ostatniej sesji (23 maja) Stanisław Kopeć, gospodarz Krzątki. - Nie wiem, czy jest to do końca dobrze przemyślana decyzja. Nasza gmina jest zaraz po gminie Kolbuszowa największą gminą na terenie powiatu. Wszyscy mieszkańcy chcący skorzystać z pomocy lekarza będą musieli zjeżdżać w jedno miejsce, a z tym różnie bywa. Czasami przy dużej liczbie ludzi, którzy przychodzą do ośrodka, to nie ma gdzie usiąść, a teraz (od 1 lipca - przyp. red.)  na pewno będzie jeszcze więcej pacjentów - tłumaczył sołtys Krzątki i dodał, że w gminie Dzikowiec, choć jest dużo mniejsza od Majdanu, istnieją trzy ośrodki zdrowia. - W Dzikowcu jest o 1/3 mieszkańców mniej, a mają ośrodek w  Dzikowcu, Wilczej Woli i jeszcze w Lipnicy. Na pewno jest to inaczej finansowane niż  u nas te ośrodki podstawowej opieki zdrowotnej. 

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE