Reklama

Orszaki Trzech Króli w Majdanie Królewskim, Kopciach i Nowej Dębie [2018]

Opublikowano:
Autor:

Orszaki Trzech Króli w Majdanie Królewskim, Kopciach i Nowej Dębie [2018] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W tym roku orszak przejdzie ulicami ponad 500 miejscowości. Królowie pojawią się także w naszym powiecie i sąsiedniej Nowej Dębie.

W najbliższą sobotę, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli, na ulice wyjdą m.in. mieszkańcy Majdanu Królewskiego.

W Majdanie

Orszak ruszy spod kościoła w Majdanie po mszy o godz. 10.30 i przejdzie krajową "dziewiątką". Nad bezpieczeństwem jego uczestników będą czuwali policjanci. Następnie orszak dotrze do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie królowie pokłonią się narodzonemu Jezusowi z jasełek przygotowanym przez uczniów szkoły w Majdanie Królewskim.

Do remizy

Przejście Orszaku Trzech Króli zaplanowano również w Kopciach. Wyruszy on z miejscowego kościoła po mszy świętej o godz. 10. - W pochodzie ze śpiewem kolęd udamy się do remizy, aby tam, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia - czytamy na stronie parafii.

W Dębie dwa

W Nowej Dębie ulicami miasta w wyruszą dwa orszaki. O godz. 13 z kościoła Matki Bożej Królowej Polski wyjdzie orszak azjatycki (zielony). O godz. 13.15 z kościoła Podwyższenia Krzyża ruszy orszak orszak afrykański (niebieski) i europejski (czerwony).

Trasa i finał

Uczestnicy Orszaku otrzymają korony i śpiewniki, a dzieci także chorągiewki orszakowe. - Orszak zielony przejdzie ulicami Szpitalną, Korczaka, Kwiatkowskiego, następnie skieruje się na Planty, gdzie zostaną przedstawione sceny orszakowe - wyjaśniają organizatorzy.

Z kolei orszak czerwony i niebieski przejdzie ulicami 1-go Maja i Jana Pawła II, aby połączyć się na Plantach z orszakiem zielonym. Finał uroczystości – złożenie darów, pokłon królów, wspólna modlitwa i kolędowanie - odbędzie się na tarasie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Orszak 2018 zakończy ognisko na Plantach.

Parada w mieście

W Kolbuszowej Orszaku Trzech Króli nie będzie. Zaplanowano natomiast paradę kolędniczą, która o godz. 13.15 wyruszy z kolbuszowskiej Kolegiaty do Miejskiego Domu Kultury. Tam odbędzie się tegoroczny Przegląd Widowisk Kolędniczych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE