Reklama

Operacje na parterze

Opublikowano:
Autor:

Operacje na parterze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko 10 mln zł dofinansowania trafi do szpitala powiatowego w Kolbuszowej. W ramach dotacji lecznica doczeka się m.in. nowego bloku operacyjnego i aparatury medycznej z najwyższej półki. To niejedyne zmiany, jakie szykują się w placówce.

Szpital powiatowy w Kolbuszowej znalazł się w gronie 16 lecznic, które jeszcze w tym roku otrzymają dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki pozyskanym pieniądzom, jak zakłada dyrektor placówki, pacjenci będą mogli liczyć na poprawę dostępności usług medycznych.

Szpital się powiększy
- W ramach otrzymanej dotacji planujemy przede wszystkim stworzyć nowy blok operacyjny, a także zakupić nowoczesny sprzęt - zaznacza Zbigniew Strzelczyk, dyrektor lecznicy i wylicza: - Będzie to cyfrowy aparat RTG, wysokiej klasy USG, tomograf komputerowy oraz laser do operacji urologicznych.

Nowy blok operacyjny będzie się znajdował na parterze i zajmie pomieszczenia po dawnej izbie przyjęć. - Część parterowa zostanie rozbudowana w kierunku portierni - zaznacza dyrektor szpitala. - Jednocześnie na parterze będziemy chcieli zrobić sterylizatornię, która obecnie znajduje się na drugim piętrze. Ważne jest bowiem, aby znajdowała się ona obok bloku operacyjnego. To zadanie nie wchodzi jednak w zakres tego projektu, na który otrzymaliśmy dotację. To będzie już nasza własna inwestycja - podkreśla nasz rozmówca.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE