Reklama

Oliwka Kret z Kolbuszowej doczeka się diagnostyki w Niemczech. To nie koniec zbiórki! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 180 tysięcy złotych przekazane zostanie na diagnostykę Oliwki Kret. Nie udałoby się zebrać takiej kwoty, gdyby nie pomoc ludzi, którzy tak chętnie wpłacali datki dla dziewczynki.

Teraz możliwa jest diagnostyka chorej na padaczkę lekooporną skroniową Oliwki. Jej rodzice planują w najbliższym czasie ustalić termin wizyty w klinice w Niemczech. Za uzbierane pieniądze zostanie wykonana szeroka diagnostyka i badanie EEG z udziałem Oliwki.

Po tych badaniach okaże się, jakie są dalsze rokowania i jakie należy podjąć leczenie, a przede wszystkim czy możliwa, a wręcz konieczna będzie operacja.

Powstaną jeszcze koszty związane z bieżącym wyjazdem Oliwki i jej rodziców do Niemiec. Mowa o kwocie około 2 tys. euro, która pozwoli na opłacenie wyjazdu, zakwaterowanie (przez okres dwóch tygodni) dla opiekunów dziecka oraz innych bieżących opłat tam na miejscu. Resztę kosztów rodzice Oliwki pokryją samodzielnie. 

- W związku z tym nie spoczywam na laurach i już została zaplanowana kolejna fajna akcja, podczas której mam nadzieję, że uda się dozbierać potrzebne pieniądze

- mówi  Katarzyna Furtak-Draus, główna organizatorka akcji pomocowej dla Oliwki Kret. Jak dodaje, niebawem dowiemy się, co i kiedy zostanie zorganizowane. 

CHOROBA OLIWKI

Oliwia urodziła się jako skrajny wcześniak w 26. tygodniu, z bardzo niską wagą 760 g.

Jako noworodek przeszła dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię, usuniętą laserowo. Przez pierwsze dwa miesiące swego życia podłączona pod respirator. Zwyciężyła schorzenia powstałe pod wpływem wcześniactwa. Została jej do pokonania jeszcze padaczka lekooporna skroniowa, na którą choruje od urodzenia.

To nie koniec zbiórki. Chcący wesprzeć Oliwkę nadal mogą to zrobić.

Link do płatności internetowych tutaj: https://dzieciom.pl/podopieczni/39214

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy