Reklama

Oko na zalew

Opublikowano:
Autor:

Oko na zalew - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wyrozumiałość dla rolników, posterunek policji na miejscu i statystyki - o tym wszystkim była mowa podczas marcowej sesji rady gminy.

Stan bezpieczeństwa w gminie Dzikowiec można streścić jednym zdaniem. To bardzo bezpieczna gmina, w jednym z najbezpieczniejszych powiatów bardzo bezpiecznego województwa. Duża w tym zasługa policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, którzy swoją pracą doprowadzili w minionym roku do ogólnej wykrywalności na poziomie ponad 75 proc., w czym przestępstw kryminalnych wykryto na 60,7%. – Dane te są powyżej średniej wojewódzkiej, ale też są lepsze niż w 2015 r. – poinformowała na marcowej sesji rady gminy reprezentująca kolbuszowską komendę, zastępca komendanta powiatowego policji w Kolbuszowej, młodsza inspektor Marzena Woźnik.

Nad zalew
Wracając do statystyk: w 2016 roku w gminie Dzikowiec doszło ogółem do 51 przestępstw (41 sprawców wykrytych). – Na terenie gminy jest bezpiecznie, nie ma zabójstw, rozbojów. W czasie wakacyjnym liczba zdarzeń rośnie, zwłaszcza nad zalewem w Wilczej Woli, to tu jest więcej zdarzeń kryminalnych, naruszeń porządkowych, czynów karalnych. Wiąże się to z przyjazdem osób spoza terenu, do tego dochodzi alkohol. Dlatego podczas wakacji dodatkowe patrole kierowane są nad zalew – wyjaśniała Marzena Woźniak

Jak poinformowała policjantka, funkcjonariusze starają się coraz częściej wychodzić do społeczeństwa, dbają o utrzymanie bezpieczeństwa, są przyjaźni i otwarci na kontakt. W ubiegłym roku komenda główna uruchomiła aplikację "moja komenda" – tu można się dowiedzieć, kto jest dzielnicowym na danym terenie, tu można znaleźć numery kontaktowe. Dodatkowo ruszyła krajowa mapa zagrożeń.

Więcej w 14 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE