Reklama

Oficjalne otwarcie dworca w Kolbuszowej przed nami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podróżujący mogą już korzystać z dworca przy ul. Ruczki w Kolbuszowej. Funkcjonuje on od 11 maja, ale jego oficjalne otwarcie zaplanowano na czerwiec.

Urząd Miejski w Kolbuszowej poinformował o uroczystym otwarciu centrum przesiadkowego w Kolbuszowej. Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek (13 czerwca). Uroczystości zaczną się o godz. 12 w budynku dworca. Na wydarzenie zaprasza Zbigniew Chmielowie, poseł na Sejm RP i Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

- Budynek dworca jest obiektem wielofunkcyjnym przystosowanym do obsługi osób niepełnosprawnych, osób starszych i osób podróżujących z dziećmi - informują przedstawiciele magistratu.

W części budynku przeznaczonej dla podróżnych funkcjonować znajdują się poczekalnie długo i krótkoterminowa, toalety, pokój dla matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci. Przewidziane są również pomieszczenia dla biura podróży i pod lokal gastronomiczny.

W budynku dworca działa świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym obsługiwana przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. 

W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, Straży Miejskiej oraz działu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej.

Jeszcze w październiku 2020 roku rozpoczęły się prace przy przebudowie dworca w Kolbuszowej. Teren został wygrodzony, przeprowadzono roboty rozbiórkowe i demontażowe.

 

Zakładano, że remont potrwa do końca listopada 2021 r. Wartość przedsięwzięcia wynosi 6 405 163,18 zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł pochodzi ze środków programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej i Regionalnego Programu Operacyjnego. Wcześniej dworzec nie był wizytówką miasta. Stare obdrapane ściany nie zachęcały do wejścia i poczekania na autobus czy pociąg. Dzisiaj jest to nowowczesne centrum przesiadkowe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy