Reklama

Oferują naprawę rynien. W jednym z domów zniknęły pieniądze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Oferują naprawę rynien. W jednym z domów zniknęły pieniądze - Zdjęcie główne

Osoby proponujące wymianę rynien, według naszych czytelników, jeżdżą żółtym busem, zarejestrowanym za granicą Polski. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilka miesięcy temu popularną metodą było oszustwo na tzw. wnuczka. Teraz złodzieje posunęli się o krok dalej i oszukują "na rynny". Kolbuszowska policja w ubiegłym tygodniu otrzymała dwa zgłoszenia związane z osobami oferującymi wymianę rynien na budynku.

W jednym przypadku policjanci interweniowali w Kolbuszowej Dolnej, gdzie mieszkańcy jednej z posesji zgłaszali nieporozumienia w kwestii zapłaty za wykonaną usługę wymiany rynien na domu.

Nieporozumienie

Jak ustaliła policja, strony doszły do porozumienia w sprawie zapłaty.

- Policjanci  przypominają jednak, że kwestie związane z umową handlową pomiędzy stronami np. ustalenie ceny czy też zakres wykonanych prac regulowane są przez przepisy prawa cywilnego

- podkreśla Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Zginęły pieniądze

Funkcjonariusze interweniowali również na terenie gminy Kolbuszowa, gdzie  mieszkanka jednej z posesji wpuściła do domu mężczyzn oferujących naprawę rynien.

- Ci, wykorzystując nieuwagę kobiety, prawdopodobnie ukradli znajdujące się w domu pieniądze, a następnie spłoszeni przez innego członka rodziny uciekli. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i pracują nad ustaleniem sprawców

- relacjonuje komisarz Skubisz-Tęcza.

Narażeni seniorzy

Policjanci  przypominają, że oszuści mogą stosować różnorodne metody, aby osiągnąć swój cel. Grupą szczególnie narażoną na tego typu oszustwa mogą być osoby starsze, samotne czy chore.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy