Reklama

Odśnieżanie dróg powiatowych za 700 tysięcy złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Odśnieżanie dróg powiatowych za 700 tysięcy złotych - Zdjęcie główne

Końcówka listopada i początek grudnia dały nam namiastkę zimy. Czy intensywne opady śniegu dadzą się we znaki mieszkańcom? Samorządy są już gotowe na walkę z białym puchem i lodem. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Drogi gminne są odśnieżane przez samorządy we własnym zakresie. Z kolei Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej zajmuje się zimowym utrzymaniem swoich traktów. Ile pieniędzy pochłonie tegoroczna "akcja zima"?

Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej ogłosił przetarg składający się z sześciu części. Każda to terytorium konkretnej gminy. Kto w tym roku, gdzie i za ile zajmie się odśnieżaniem dróg powiatowych? 

Na "akcję zima" powiat kolbuszowski zamierza przeznaczyć 700 tysięcy złotych. Czy to wystarczy? Tego, póki co nie wie nikt. Czas pokaże, czy tegoroczna zima będzie śnieżna i mroźna, jak w ubiegłym sezonie. 

Koszt zimowego utrzymania dróg powiatowych w minionym sezonie wyniósł 751 714 zł. Jak informował Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, w sezonie 2020/2021 do zimowego utrzymania wyznaczono drogi o łącznej długości 294,3 km. Z kolei do posypywania wyznaczone zostały miejsca niebezpieczne, tj. strome podjazdy, dojazdy do skrzyżowań z pierwszeństwem przejazdu, przystanki komunikacji zbiorowej oraz wskazane odcinki leśne na łącznej długości 104 km.

Oni będą dbać o drogi powiatowe

  • gmina Cmolas 
- kto: firma Bryk-Posl z Dzikowca

- ile km: ponad 50

- za jaką kwotę: 119 tys. zł. 

  • gmina Niwiska
- kto: firma FW Jarga z Dzikowca

- ile km: ponad 45 

- za jaką kwotę: 112 tys. zł. 

  • gmina Kolbuszowa 
- kto: firma Transportowo-Drogowa Stanisław Mazur z Kolbuszowej Górnej

- ile km: około 70

- za jaką kwotę - 168 tys. zł

  • gmina Raniżów
- kto: firma Usługi Transportowe, Rolnicze i Sprzętem Budowlanym z Kopci 

- ile km: ponad 40 km

- za jaką kwotę - niecałe 100 tys. zł 

  • gmina Dzikowiec
- kto: firma Cudo-Usługi z Dzikowca

- ile km: ok. 60

- za jaką kwotę: 140 tys. zł

  • gmina Majdan Królewski
- kto: firma Bryk-Pol z Dzikowca

- ile km: ok. 26 km

- za jaką kwotę: ok. 60 tys. zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy