Reklama

Odebrane i poświęcone

Opublikowano:
Autor:

Odebrane i poświęcone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tuż przed ostatnim dzwonkiem przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wilczej Woli został otwarty kompleks sportowy.

Orlik, czyli boisko ze sztucznej trawy do piłki nożnej wraz z bieżnią, odpowiednio ogrodzone i oświetlone, powstał przy miejscowym zespole szkół. Ten piękny kompleks sportowy kosztował 647 tys. 277 zł. Gmina dołożyła ze swojego budżetu jednak tylko 228 tys. 377 zł, ponieważ urzędnicy pozyskali dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 418 tys. 900 zł.

Wstęga i gole
Gości i zebraną społeczność na podwórku szkolnym powitano piosenką o sporcie i zdrowiu. Następnie dyrektor placówki Barbara Metejek, witając gości, podziękowała za realizację tak ważnej dla szkoły inwestycji. Przypomniała też, że to rada rodziców jako pierwsza formalnie wnioskowała o budowę boiska przy szkole już kilkanaście lat temu i prosiła o ujęcie takiej inwestycji w planach finansowych gminy.

Następnie głos zabrali goście, którzy gratulowali szkole wzbogacenia się o tak wspaniały obiekt dydaktyczny i życzyli uczniom dobrej zabawy, ale też zaangażowania w kulturę fizyczną oraz sukcesów sportowych. Przy tej okazji każdy z gości przekazał szkole nowe piłki do gier zespołowych. Później, po przecięciu biało – czerwonej wstęgi, ksiądz proboszcz Stanisław Półchłopek poświęcił boisko, by służyło uczniom i mieszkańcom.

Więcej w 27 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE