Reklama

Oddział w trakcie reanimacji

Opublikowano:
Autor:

Oddział w trakcie reanimacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sytuacja panująca w naszym szpitalu zaniepokoiła samorządowców. O to, jaka przyszłość czeka neonatologię oraz ginekologię z położnictwem, dopytywali w minionym tygodniu zarówno radni powiatowi jak i miejscy. Tymczasem pielęgniarki i położne są pewne, że nie poddadzą się bez walki. Mogą przy tym liczyć na poparcie swoich pacjentek.

Od początku września oddział neonatologiczny w kolbuszowskiej lecznicy pozostaje zawieszony. Powodem jest brak lekarza neonatologa, który zabezpieczyłby jego funkcjonowanie. Po licznych poszukiwaniach Zbigniewowi Strzelczykowi, dyrektorowi placówki, udało się uzyskać zobowiązanie lekarza pediatry z Rzeszowa, który wykonuje poszerzone badanie kliniczne noworodka w ciągu 12 godzin od jego narodzin.

Zawirowania na oddziale noworodkowym negatywnie odbijają się na porodówce. Przez tydzień (od 5 do 11 września) porody były wstrzymane z uwagi na dezynfekcję oddziału. Chociaż teraz odbywają się normalnie, to szef lecznicy nie ukrywa, że jeżeli nie uda się reanimować neonatologii, to przyszłość oddziału położniczego po nowym roku stanie pod dużym znakiem zapytania.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE