Reklama

Od wtorku urzędy zamknięte. Będą wyjątki?

Opublikowano: ndz, 1 lis 2020 19:03
Autor:

Od wtorku urzędy zamknięte. Będą wyjątki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Liczba zakażeń koronawirusem wzrasta. W związku z tym, na piątkowej konferencji prasowej premiera padła decyzja o pracy zdalnej administracji państwowej. Jednak niektóre sprawy można załatwić jedynie osobiście.

- W sobotę, 31 października odbyło się spotkanie konsultacyjne Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego i Ministra Pawła Szefernakera z przedstawicielami Strony Samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w sprawie zasad funkcjonowania administracji samorządowej po wprowadzeniu nowych ograniczeń w związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19

- możemy wyczytać na twitterze Kacelarii Premiera RP.


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Wywóz śmieci znów na ostatnią chwilę?


W dyskusji ustalono, że praca zdalna w urzędach zacznie obowiązywać od wtorku, tj. 3 listopada. Kierownicy urzędów oraz jednostek organizacyjnych będą mieli możliwość ustalić wyjątki, gdy danej sprawy nie będzie można załatwić na odległość. Terminy różnych procedur administracyjnych zostaną uelastycznione oraz wydłużone. 

- W dyskusji obie strony zwróciły uwagę na konieczność utrzymania aktywności gospodarczej (rejestracja nowych podmiotów) oraz inwestycyjnej (przetargi, pozwolenia na budowę itp.)

- informuje Kancelaria Premiera RP na twitterze.

Rozporządzenie zostanie ogłoszone w poniedziałek (2 listopada).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE