Reklama

Od nowego roku będzie drożej na targowisku w gminie Majdan Królewski. O ile wzrośnie stawka dla sprzedających? [CENNIK]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Od nowego roku będzie drożej na targowisku w gminie Majdan Królewski. O ile wzrośnie stawka dla sprzedających? [CENNIK] - Zdjęcie główne

Uchwała zacznie obowiązywać od nowego roku. Aktualnie obowiązują jeszcze stare stawki. | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od nowego roku roku sprzedawcy za handel na targach na terenie gminy Majdan Królewski zapłacą więcej. Radni zdecydowali. Ile będzie teraz wynosiła opłata targowa?

Na ostatniej sesji Rady Gminy Majdan Królewski radni przyjęli uchwałę w sprawie opłaty targowej, ustalenia dziennych jej stawek, sposobu jej poboru oraz określenia inkasentów. Za zwiększeniem dotychczas obowiązujących stawek głosowało 14 samorządowców.

Wszystkie osoby fizyczne i przedsiębiorcy decydujący się na handel na terenie gminy zobowiązani są do uiszczenia opłaty targowej. Pobierana jest ona w gotówce, bezpośrednio na miejscu i w dniu dokonania sprzedaży za dowodem wpłaty. Inkasent może wezwać do jej uiszczenia. Tę funkcję pełnią na terenie majdańskiej gminy Mateusz Sudoł oraz Krystyna Tokarz.

Inkasent wpłaca zebraną kwotę na konto urzędu gminy do trzech dni od dnia płatności. Ich wynagrodzenie wynosi natomiast 20 proc. pobranej opłaty targowej. Nowa uchwała wejdzie w życie dopiero od 1 stycznia 2023 r. Poprzednia obowiązywała niezmiennie od 2015 roku. Aktualnie obowiązują jeszcze stare stawki.

Nowe stawki opłaty targowej (od 1 stycznia 2023 roku)

1. Sprzedaż płodów rolnych i artykułów spożywczych z:

* Wozu konnego, wozu lub dwukółki zaczepionych do ciągnika - 7 zł (stara cena: 5 zł)

2. Sprzedaż materiałów budowlanych, instalacyjnych, gospodarstwa domowego, mebli i artykułów spożywczych z:

* Samochodu osobowego lub przyczepki samochodowej - 13 zł (stara cena: 10 zł)

* Samochodu osobowo-ciężarowego - 20 zł (stara cena: 15 zł)

* Samochodu ciężarowego - 26 zł (stara cena: 20 zł)

* Samochodu ciężarowego z przyczepą - 33 zł (stara cena: 25 zł)

3. Sprzedaż towarów niezależnie od ich branży:

* Z tymczasowo utworzonego stoiska, innego niż wymienione powyżej, a w szczególności z ławy, przenośnego stołu, stoiska utworzonego bezpośrednio na ziemi, za 1 miejsce (tj. 3 mkw.) - 13 zł (stara cena: 10 zł)

* Z trwałego stoiska (stołu targowego pod zadaszeniem) za 1 stół - 7 zł (stara cena: 5 zł)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy