Reklama

Obywatelskie ujęcie w Widełce. Warszawiak zatrzymał 47-latka

Opublikowano:
Autor:

Obywatelskie ujęcie w Widełce. Warszawiak zatrzymał 47-latka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejny przypadek obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy odnotowali w środę (15 lipca) kolbuszowscy policjanci w Widełce. Dzięki zdecydowanej reakcji mieszkańca Warszawy, za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 47-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna kierował pojazdem bez aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Około godz. 18, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Widełce, na drodze relacji Widełka-Kłapówka, gdzie mieszkaniec województwa mazowieckiego zgłosił ujęcie nietrzeźwego kierowcy volkswagena.

- Z relacji mężczyzny wynikało, że jadąc za volkswagenem passatem, zauważył, że jego kierowca porusza się od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Zgłaszający zrównał swój pojazd z volkswagenem i dał kierowcy sygnał do zatrzymania. Kiedy samochód zatrzymał się na poboczu, podszedł, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policjantów. Wsparcia w ujęciu nietrzeźwego kierowcy udzielił również przejeżdżający obok mieszkaniec gminy Kolbuszowa, który widząc zdarzenie, zatrzymał się i wraz ze zgłaszającym oczekiwał na przyjazd funkcjonariuszy - relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.  

Mundurowi wylegitymowali 47-letniego mieszkańca gminy Kolbuszowa. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że pojazd, którym podróżował, nie ma aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyzna został doprowadzony do budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, gdzie sprawdzono jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W sprawie trwają dalsze czynności.

- Dzięki właściwej reakcji mieszkańca województwa mazowieckiego, mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za przestępstwo - dodaje rzecznik kolbuszowksiej policji.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE