Reklama

Obwodnica za dwa lata

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica za dwa lata - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy wioski skarżą się na uciążliwość krajowej „dziewiątki” i czekają na budowę obiecanej obwodnicy. Jest szansa, że inwestycja będzie gotowa już za dwa lata.

Temat obwodnicy, która w Kolbuszowej Górnej ma połączyć drogę krajową nr 9 z traktem wojewódzkim biegnącym w kierunku Sędziszowa Małopolskiego, przypomniał na ostatniej sesji (28 października) Jan Fryc.

Coraz większy ruch
- O sprawie było głośno jakiś czas temu, a teraz temat trochę przycichł – zauważył radny i dodał: - Wiemy, że rok temu w lipcu odbyło się spotkanie z mieszkańcami odnośnie tego łącznika, ale nie wiadomo, jak dalej się ten temat rozwija. Wiemy też, że ruch na tym odcinku coraz bardziej wzrasta, korki są coraz dłuższe i ten łącznik jest niezbędny. Mam nadzieję, że pan burmistrz razem z panią Elą trzymają rękę na pulsie.

Przetarg jeszcze w tym roku
- Temat nie umarł, temat żyje – uspokoił samorządowca Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Włodarz gminy wyjaśnił, że w sierpniu sejmik województwa podjął uchwałę o włączeniu tej inwestycji do Wieloletniej Prognozy Finansowej. - Wcześniej, bo już w styczniu, to zadanie zostało wprowadzone do Programu Rozbudowy Dróg Wojewódzkich, a więc ono było już umiejscowione jako zadanie z okresem realizacji w 2019 roku – wyjaśnił burmistrz.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE