Reklama

O 17 zabrzmią syreny alarmowe. Co jeszcze zaplanowano w Kolbuszowej?

Opublikowano: sob, 1 sie 2020 12:48
Autor:

O 17 zabrzmią syreny alarmowe. Co jeszcze zaplanowano w Kolbuszowej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - W sobotę (1 sierpnia) po raz kolejny z kolegami z Narodowa Kolbuszowa i Młodzież Wszechpolska Podkarpacie organizujemy społeczne obchody uczczenia pamięci poległych i pomordowanych w powstaniu warszawskim - zapowiada Tomasz Buczek, lokalny działacz.

Organizatorzy zachęcają do udziału w tej akcji, a także zakupu dwóch zniczy (białego i czerwonego) i przyniesienia ich na kolbuszowski rynek przed godz. 17.

- Zapalimy je i ułożymy w kształt symbolu Polski Walczącej. Pielęgnujmy pamięć o bohaterach, ale pamiętajmy złe decyzje i poddajmy je konstruktywnej krytyce. Uczmy się na błędach i nie bądźmy romantykami.

Niech pokolenia przyszłe żyją w lepszej Polsce - w takiej która już nie będzie zmuszana posyłać do nierównej walki jej najwybitniejszych synów i córek

- mówi Tomasz Buczek.

Po modlitwie i ułożeniu symbolu Polski Walczącej, odśpiewany zostanie hymn Polski. Wydarzenie to od kilku lat organizuje Narodowa Kolbuszowa, 

Jednocześnie prowadzona jest zrzutka internetowa, która ma pomóc zorganizować należyte upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania warszawskiego na całym Podkarpaciu.


W sobotę, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.  

Z prośbą do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Podjęte działania mają na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE