Reklama

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Cmolasie jest już gotowy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Cmolasie jest już gotowy - Zdjęcie główne

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cmolasie rusza już niebawem. Znajduje się on przy drodze do oczyszczalni ścieków w Cmolasie, w okolicy ujęcia wody.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To koniec pozostawiania swoich odpadów przed Urzędem Gminy Cmolas. Kiedy punkt będzie otwarty?

PSZOK będzie czynny w każdą środę w godzinach od 14 do 17. Na jego terenie będzie zainstalowana waga, która będzie służyła do ważenia pojazdów przed rozpoczęciem zbiórki odpadów oraz po jej zakończeniu. Wagę będzie obsługiwał pracownik punktu.

 Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, podkreśla, że jest to punkt selektywnej zbiórki. Oznacza to, że mają być oddawane tam tylko i wyłącznie segregowane odpady. Gmina narzuciła limity, ile każde gospodarstwo będzie mogło oddać odpadów.

Do końca 2021 roku odbiorem odpadów zarówno od mieszkańców oraz z PSZOK-u zajmować będzie się firma Zieliński. Przed rozpoczęciem 2022 roku gmina Cmolas będzie ogłaszać nowy przetarg na wywóz śmieci.

Koszt budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cmolasie wyniósł 1 mln 86 tys. zł. Cmolaska gmina pozyskała 760 238 zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

Wiaty na odpady

Na terenie PSZOK-u stanęły zadaszone wiaty magazynowe, w których czasowo składowane będą odpady przywiezione przez mieszkańców gminy Cmolas.

Odpady będą segregowane i po uzyskaniu wielkości transportowych zostaną przekazane firmie odbierającej odpady. Kontenery i pojemniki na odpady będą odpowiednio opisane zgodnie z ich przeznaczeniem. Firma Zieliński, zajmująca się zagospodarowaniem śmieci na terenie cmolaskiej gminy, dysponuje pojemnikami o pojemności 120, 240 i 1100 litrów oraz kontenerami o pojemności 7, 10 i 15 metrów sześciennych.

Drugie życie

Na terenie punktu zbiórki znajduje się pomieszczenie gospodarcze, tak zwane "drugie życie".  Będą tak składane urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz meble, które będą nadawały się do ponownego użycia. Każdy z potrzebujących mieszkańców będzie mógł udać się do punktu i pozyskać nadające się do ponownego użytku meble czy też inny działający sprzęt.

Dla mieszkańców

Do punktu przyjmowane będą odpady komunalne selektywnie zebrane pochodzące z gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie gminy Cmolas. Posegregowane odpady komunalne może dostarczyć właściciel lub mieszkaniec nieruchomości zamieszkałej położonej na terenie gminy Cmolas, który jest objęty systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Ważne jest to, aby osoba przywożąca osady do PSZOK-u miała udokumentowane, że płaci za oddawanie śmieci.

Limity wagowe

Dostarczone do punktu odpady należy umieszczać w specjalnie do tego celu przeznaczonych, odpowiednio oznakowanych kontenerach, w pojemnikach bądź w innych miejscach wskazanych przez pracownika. Każde przyjęcie odpadów jest ewidencjonowane.

Limitowane odpady dostarczane do PSZOK-u to odpady budowlane i rozbiórkowe - 200 kg na nieruchomość, zużyte opony - cztery sztuki na nieruchomość, meble i odpady wielkogabarytowe - 120 kg na nieruchomość.

Odpady dostarczane powyżej limitu przyjmowane będą za dodatkową opłatą pobieraną przez prowadzącego punkt.

Nowa droga

Gmina Cmolas ma w planie położyć nowy asfalt prowadzący do PSZOK-u. Droga zostanie dodatkowo poszerzona. Z pewnością trakt ten będzie dużo bardziej uczęszczany niż dotychczas. Przy drodze zostanie wykonanych także kilka mijanek, żeby większe samochody mogły bez problemu się ominąć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy