Reklama

Nowy odbiorca śmieci w gminie Dzikowiec w 2022 roku. Kto wygrał przetarg?

Opublikowano: pon, 27 gru 2021 19:00
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Nowy odbiorca śmieci w gminie Dzikowiec w 2022 roku. Kto wygrał przetarg?  - Zdjęcie główne

Gmina rozstrzygnęła przetarg. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wiemy już, kto będzie odbierał śmieci od mieszkańców gminy Dzikowiec w 2022 roku. Przetarg wygrała firma, która złożyła najtańszą ofertę.

Do końca 2021 roku gmina Dzikowiec ma podpisaną umowę z firmą  P.H.U "Zieliński" Zbigniew Zieliński z Rakowa na świadczenie tych usług. Wiemy już, że od nowego roku zmieni się wykonawca. Co to oznacza dla mieszkańców?

Gmina zaoszczędzi na śmieciach

Najkorzystniejszą z ofert przedstawiła spółka Dezako. Wykonanie zadania wyceniła na 679 tys. złotych brutto. To o 165 tysięcy złotych mniej, niż gmina chciała przeznaczyć na zrealizowanie zadania. Tym samym firma z Dębicy wygrała postępowanie przetargowe i to ona będzie odbierała, transportowała i gospodarowała odpadami komunalnymi mieszkańców z terenu gminy w 2022 roku.

Józef Tęcza, wójt dzikowieckiej gminy, już na spotkaniu przed ostatnią sesją wspominał, że najprawdopodobniej to właśnie firma Dezako wygra przetarg. To właśnie ta firma zaproponowała najniższą cenę za świadczenie swoich usług.

Kosze mieszkańców do wymiany

Wójt poinformował, że wraz ze zmianą wykonawcy zostaną wymienione również kosze na śmieci. - Gmina postanowiła zakupić swoje kosze. Od nowego roku będziemy mieć własne kosze na odpady zmieszane. Taki ruch, który wykonaliśmy, pozwoli zaoszczędzić na dzierżawie pojemników. To będzie widoczne w następnych latach. Przy własnych koszach wykonawca nie będzie musiał zabezpieczać na to dodatkowych środków - wyjaśnia włodarz gminy.

Dzikowiec to już kolejna gmina, która postanowiła zakupić kubły za własne pieniądze dla swoich mieszkańców. Podobny ruch wykonali sąsiedzi z Majdanu Królewskiego.

Czy zmiana wykonawcy pociągnie za sobą podwyżkę opłat za odbiór śmieci? O to też dopytywali radni na ostatnim spotkaniu. - Śmieci nie podrożeją! - stanowczo podsumował Józef Tęcza, wójt gminy.

Mieszkańcy mogą więc spać spokojnie, bowiem stawki za odbiór odpadów, które obowiązują na ten moment, utrzymają na tym samym poziomie w nowym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy