Reklama

Nowe samochody dla rzeszowskiej policji [FOTO]

Opublikowano: śr, 4 lis 2020 18:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policjanci z Rzeszowa otrzymali 6 nowych oznakowanych radiowozów. To pojazdy marki Toyota Corolla w wersji kombi z napędem hybrydowym.

Nowe oznakowane radiowozy będą wykorzystywane w służbie przez rzeszowskich policjantów.

- Będą z nich korzystać funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego i wydziału wywiadowczo-interwencyjnego, a także policjanci z trzech rzeszowskich komisariatów - Nowe Miasto, Baranówka i Śródmieście

- poinformował rzecznik prasowy KMP w Rzeszowie. 

Pojazdy marki Toyota Corolla w wersji kombi mają napęd hybrydowy i automatyczną skrzynię biegów. Wyposażone są w silniki 1,8 VVT. Ich zalety, to przede wszystkim niskie zużycie paliwa, cicha praca silnika i niska emisja spalin. Każdy samochód kosztował blisko 104 tys. złotych.

 


ZOBACZ TAKŻE:


 

Zakup radiowozów został sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, przy wsparciu ze środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca (dotacja w wysokości 250 tys. zł) oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego (wsparcie w wysokości 50 tys. zł).

To kolejne radiowozy z napędem hybrydowym, które trafią do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Pierwsze pojazdy tego typu, jako jedne z pierwszych w skali kraju, rzeszowscy policjanci otrzymali w lipcu 2019 roku. Przed miesiącem takie same pojazdy trafiły do komendy powiatowej w Łańcucie oraz trzech komend miejskich - w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

 


ZOBACZ TAKŻE:


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE