Reklama

Reklama

Nowe przepisy dotyczące ogrzewania domów

Opublikowano: pt, 8 sty 2021 15:24
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nowe przepisy dotyczące ogrzewania domów - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeszcze w tym roku ma powstać Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Oznacza to, że właściciele nieruchomości muszą zadeklarować, co jest źródłem ogrzewania ich budynku. Nowy rejestr ma pomóc w skutecznej walce ze smogiem.

Reklama

Od 2021 roku właściciele nieruchomości będą mieli nowy obowiązek - muszą podać, jaki rodzaj pieca posiadają. Na bazie tych informacji Główny Urząd Nadzoru Budowlanego utworzy Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków.

Informacja dotycząca źródeł spalania paliw ma dotyczyć budynków wielorodzinnych, domów jednorodzinnych, nieruchomości przeznaczonych na lokale usługowe, budynków publicznych - na przykład szkół, szpitali, urzędów.

Dzięki tym danym gminom ma być łatwiej planować walkę z zanieczyszczeniami powietrza.

Według planu, na wysłanie informacji czym ogrzewany jest dom, właściciele i zarządcy nieruchomości będą mieli 12 miesięcy. W przypadku nowopowstałych obiektów będzie to konieczne 14 dni po uruchomieniu źródła ciepła.

Przesłanie takich danych jest obowiązkowe, za niezłożenie deklaracji w terminie nakładana będzie grzywna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.